Традиційно в Україні проводять Всесвітню акцію «16 днів проти насильства», яка триває з 25 листопада до 10 грудня. У 2021 році в рамках акції учасниці руху
«Зе!Жінки» реалізували проєкт #Зе!Жінки_УкраїнаБезНасильства.
    Всеукраїнське опитування
    Провели опитування для визначення рівня обізнаності населення у питанні протидії домашньому насильству. Долучитися до проходження можна було за посиланням через QR-код, який був розміщений на інформаційних кубах у 94 локаціях по всій території України. В опитуванні взяли участь 5 570 респондентів з усіх областей. Найбільше учасників було з Житомирщини (20,7%), Сумщини (18,1%) та Хмельниччини (8,4%).


    Просвіта
    Ініціювали створення просвітницьких матеріалів та роз'яснень до них для молоді. З їхньою допомогою усі охочі змогли навчитися розпізнавати форми домашнього насильства, а також зрозуміли, як протидіяти йому. Було проведено 355 просвітницьких заходів у 19 областях України.


    «Річ у тім 2.0»
    Сприяли проведенню резонансної виставки «Річ у тім 2.0», яка була присвячена проблемі домашнього насильства. Виставку побачили 19 областей: 16 міст обласного значення та 25 районних центрів. Загалом експонати знаходилися на 47 локаціях по всій Україні! До речі, відвідати її можна онлайн і досі.


    «Розірви коло»
    За сприяння учасниць руху «Зе!Жінки» відбулося 43 покази документального фільму «Розірви коло» у 21 області України. Загалом стрічку побачили у 15 містах обласного значення та у 18 районних центрах. У фільмі розкриті історії жінок, які намагаються змінити своє життя, виходячи з кола насильства.
    Авторкою ідеї виступила почесна амбасадорка UNFPA Україна Маша Єфросініна, а реалізація проєкту стала можливою за підтримки представництва фонду ООН у галузі народонаселення в Україні та уряду Великої Британії.Наразі фільм можна переглянути безкоштовно.


    «Не мовчи»
    Учасниці руху «Зе!Жінки» з Івано-Франківської, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Львівської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей зняли серію соціальних роликів на тему протидії домашньому насильству. Головний меседж: пам'ятайте, мовчати про будь-які прояви насильства – не вихід. Ви не сам на сам зі своїми проблемами – кожному можуть допомогти! До того ж, лідерки руху у всіх областях України виступають контактними особами у питаннях протидії насильства – до них завжди можна звернутися по допомогу.
    ЩО МИ ВСТИГЛИ ЗА 16 ДНІВ АКЦІЇ
      На питання відповіли 5570 респондентів: 74,2% з опитаних - жінки та 47,3% - респонденти віком до 18 років.


      Більшість опитаних вважають, що психологічне (емоційне) насильство є найбільш розповсюдженим - 50,3%. Його найважче розпізнати, але така поведінка кривдника - початок повного знецінення постраждалої людини. На другому місці - фізичне насильство - 37,2%.


      Більшість - 37% - відповіла, що не стикалися з випадками домашнього насильства серед близьких та знайомих. Імовірною причиною таких показників може бути те, що через необізнаність люди можуть не помічати головних ознак цього явища.


      Звертатися на «гарячу лінію» готові майже 7 % опитаних, натомість 52,8% скоріше проситимуть допомоги у правоохоронних органів або соціальних служб.
      РЕЗУЛЬТАТИ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ОПИТУВАННЯ
      Більш детально ознайомитись з результатами опитування можна за посиланням:




      Нагадуємо, що «гаряча лінія» 1547, яка запрацювала 9 грудня цього року - це зручний та швидкий спосіб повідомити про факт насильства.
      ЧОМУ ВАЖЛИВО ГОВОРИТИ ПРО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО?
      За статистикою, кожна третя родина в Україні зустрічається з насильством.
      В Україні статистика звернень щодо домашнього насильства постійно зростає. Так, за 8 місяців 2021 року до Національної поліції України надійшло 203 724 звернень, що на 47% більше у порівнянні з тим самим періодом 2020 року.
      Статистика звернень щодо домашнього насильства в 2019-2021 роках
      НЕКОРЕКТНИМИ Є ТАКІ ТВЕРДЖЕННЯ ТА ВИСЛОВЛЮВАННЯ:
      Насилля
      Жертва
      Насильство у сім'ї, сімейне насильство Насильник
      Насильство
      Постраждала особа
      Домашнє насильство
      Кривдник
      ДАТИ АКЦІЇ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА» НЕ ВИПАДКОВІ
      Шістнадцятиденний період акції охоплює такі важливі дати:
      Вони поєднують 8 важливих дат. Ці заходи покликані привернути увагу до проблем насильства у сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та будь-яких проявів дискримінації.
      Усе, що принижує честь та гідність – поза законом

      Кривдником може бути будь-хто, а не лише чоловік

      Діти, які стали свідками домашнього насильства також страждають від нього

      Насильство – це злочин, за який передбачена кримінальна відповідальність

      Постраждалі від домашнього насильства можуть безоплатно отримати усі види правових послуг
      5 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО:


      Урядовий контактний центр:
      ДОПОМОГА У ВИПАДКУ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА:
      Сюди ви можете звернутися за інформаційною консультацією, психологічною підтримкою та зареєструвати відповідне звернення до державних органів. Цілодобово і безкоштовно.

      Крім того, завжди можна звернутися до Національної поліції України за номерами телефонів:
      © 2021 Слуга народу