ШКІЛЬНА
РЕФОРМА
ДЕ І ЯК НАВЧАТИМУТЬСЯ ДІТИ
Замість звичних середніх шкіл в Україні з'являться три окремі ланки: початкова школа, гімназія та ліцей. Але місць вистачить усім охочим.
Ідея народилася не вчора. Реформа впроваджується згідно із нормами Закону
«Про освіту» 2017 року і Закону «Про повну загальну середню освіту» 2020 року
Створюється трирівнева система:
Початкова освіта
Базова середня освіта
Профільна середня освіта
НОВА СИСТЕМА
СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ
Дитина поглиблено вивчатиме предмети, потрібні їй для вступу до вишу. Зайвих уроків не буде. Така якісна і глибока підготовка для подальшого вступу – економія часу, нервів і коштів родини.
ДВА ШЛЯХИ ДЛЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ
Дитина отримує освіту, орієнтовану на ринок праці та професійний підхід. Тобто випускник матиме набір професійних навичок, що дасть можливість працювати.
АКАДЕМІЧНИЙ ЛІЦЕЙ
ПРОФІЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ
Фізичне та психічне перевантаження дітей
ЯКІ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЄ РЕФОРМА
Необхідність винаймати репетиторів із важливих предметів
Велика кількість предметів
«для галочки»
Розташування закладів з урахуванням місця проживання учнів

Можливості транспортної системи та підвезення до закладів освіти

Прогноз демографічної ситуації впродовж найближчих 5 років

Рівень забезпеченості педагогічними кадрами

Результативність та ефективність діяльності закладів освіти
ПРИ РЕОРГАНІЗАЦІЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ ШКІЛ ВІЗЬМУТЬ ДО УВАГИ
Міф 1. Місць у ліцеях на всіх не вистачить.

Правда. Місцеві органи влади ведуть облік дітей, враховують спроможність кожного закладу освіти, демографічну ситуацію та у разі необхідності забезпечують створення додаткових класів. У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти учням забезпечать можливість навчання на відповідному рівні. У сільській місцевості реорганізувати та ліквідувати заклади загальної середньої освіти можна тільки після громадського обговорення.


Міф 2. Ліцей тепер буде далеко від дому.

Правда. На сьогоднішній день триває реформа деінституалізації, яка передбачає пріоритетність виховання дитини в сім'ї. Ми віднайшли ту формулу, завдяки якій в Україні буде створена достатня кількість ліцеїв, щоб дітям не доводилося розлучатися з родиною – відповідний законопроєкт днями буде внесено до парламенту. Це збалансує співвідношення належної якості освіти і територіальної доступності.


Міф 3. До ліцею важко буде дістатися.

Правда. Органи місцевого самоврядування коштом місцевих бюджетів мають забезпечити підвезення учнів до закладу освіти, а після закінчення уроків – додому. Крім того, ліцеїв по Україні буде достатня кількість для максимального врахування принципу територіальної доступності.


Міф 4. У містечках із населенням до 50 тисяч ліцеїв не буде.

Правда. Ліцей можна буде створити, але його засновником та балансоутримувачем буде не місцева громада, а обласна рада. Вона ж ухвалюватиме рішення щодо доцільності відкриття ліцею. Зі свого боку ми підготували законопроєкт, що розширить можливості для заснування ліцеїв.


Міф 5. Ліцеїстам з інших міст та сіл доведеться винаймати житло.

Правда. Законом передбачене створення та утримання пансіонів. Учні матимуть можливість за необхідності лишатися в ньому. Водночас, це лише можливість – право вибору за здобувачами, які мають обрати для себе найзручніший варіант отримання повної загальної середньої освіти.


Міф 6. Після гімназії складно буде вступити до ліцею.

Правда. Будуть чітко визначені правила зарахування до закладів освіти, і вони будуть єдині для всієї країни. Конкурс до ліцею проводитимуть тільки у тому випадку, якщо кількість поданих заяв про зарахування перевищить загальну кількість вільних місць. З 2027 року до ліцею можна буде вступити за результатами ЗНО для учнів, що здобули базову середню освіту.
МІФИ ПРО ШКІЛЬНУ РЕФОРМУ
Жодного випускника 9-го класу не позбавлять права на продовження здобуття повної загальної середньої освіти
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ ПРО НАБІР ДО 10-11 КЛАСІВ У 2021 РОЦІ
Зарахування до 10-х класів закладів загальної середньої освіти у 2021 році відбуватиметься після видання наказу про переведення до нього учнів 9-х класів цього ж закладу освіти, які не виявили наміру припинити навчання в ньому і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти.
ЗА ДАНИМИ МОН УКРАЇНИ
ФІНАНСУВАННЯ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ У 2021 РОЦІ
У 2020 РОЦІ В УКРАЇНІ
© 2021 Слуга народу