Як збиткове радянське минуле перетворюється на прибуткову українську сучасність
МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ: 10 ІСТОРІЙ УСПІХУ
ЧОМУ ТАК НЕЕФЕКТИВНО?
ВІДПОВІДЬ – КОРУПЦІЯ!
ІНВЕСТОРОМ МОЖЕ СТАТИ КОЖЕН!
Мала приватизація – це продаж об'єктів вартістю до 250 млн грн.

Можна придбати об'єкт і за 300 грн. Ціни – на будь-який гаманець.

Тому мала приватизація – це не для олігархів і великих корпорацій, а для кожного українця.

Продаж об'єктів – тільки на прозорих онлайн-аукціонах
ПРИВАТИЗУВАТИ МОЖНА
12 млрд грн розраховує отримати Фонд держмайна від приватизації у 2021 році, з них 3 млрд грн – очікувані надходження саме від малої приватизації.
«Ще відносно недавно інформацію про приватизацію державних об'єктів можна було отримати лише з одного джерела – газети «Вісник приватизації», наклад якої складав 400 примірників. Внаслідок цього торги важко було назвати аукціоном, оскільки подекуди вони проводилися виключно «для своїх». У 2020 році форма приватизації в Україні змінилася, ми створили маркетплейс privatization.gov.ua. Тут зібрана вся необхідна інформація, доступна зараз кожному українцю. І ці зміни, я впевнений, незворотні».
КУДИ ЙДУТЬ ГРОШІ
ВІД МАЛОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ?
Інші законопроєкти «Слуги Народу», що сприяють малій приватизації:
МАЛА ПРИВАТИЗАЦІЯ ВЖЕ ПРАЦЮЄ!
ОСЬ 10 ПРИКЛАДІВ ІЗ РІЗНИХ КУТОЧКІВ УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКА ОБЛ.
ПРИМОРСЬК
Було: занедбаний оздоровчий комплекс.

Стало: комфортабельний 4-зірковий курорт.
Колись процвітаючий туристично-оздоровчий комплекс «Горіховий гай» на узбережжі Азовського моря став захаращеним смітником. Інвестор купив його майже за 4 млн грн та перетворив на сучасний чотиризірковий комплекс «Grand Family Apartments» з парком, басейном, дитячим майданчиком, доглянутим пляжем та комфортними апартаментами. За 3 роки інвестували в об'єкт понад 75 млн грн, протягом наступних планують витратити ще 12 млн дол.
ЧЕРНІГІВ
Було: закинутий довгобуд.

Стало: новітній спорткомплекс.
Тридцять років у Чернігові повільно руйнувався та заростав бур'янами довгобуд, що колись почали зводити як басейн поряд із житловими будинками. За майже мільйон гривень закинуту будівлю придбав приватний інвестор. Тепер об'єкт має стати надсучасним спорткомплексом у Центральному міському парку культури й відпочинку: зі спортивними зонами для дорослих і дітей, тренажерними залами, спортивно-оздоровчим комплексом та 25-метровим басейном на чотири доріжки.
СУМИ
Було: збиткове депо.

Стало: сучасний завод.
Тролейбусне депо на 100 машин тривалий час перебувало на балансі Сумського машинобудівного науково-виробничого об'єднання – воно не працювало, а тільки приносило підприємству величезні збитки. Після приватизації інвестор вклав у об'єкт 5 млн грн. Тепер тут працює високотехнологічний завод, де виготовляють пакування для дитячого харчування, харчової промисловості. 85% продукції йде на експорт. До виробництва залучено 800 співробітників.
ЧЕРВОНОГРАД
Було: занедбаний цех.

Стало: виробництво меблів.
Одна з червоноградських шахт втратила можливість утримувати цех із переробки деревини, що їй належав. Інвестор приватизував занедбаний об'єкт за 1 млн грн, вклав ще 5 млн грн та менш ніж за рік зробив із нього меблеве виробництво повного циклу – від складання й сушки деревини до пакування й зберігання готової продукції. На ньому працюють 19 співробітників, а продукцію продають 12 контрагентам зі Львівської та Волинської областей.
ЛЬВІВЩИНА
ХЕРСОН
Було: руїни профілакторію.

Стало: готельний комплекс.
Руїна з потрісканими стінами і дахом, що протікає, – такий вигляд мала до приватизації двоповерхова будівля колишнього профілакторію площею 1,4 тис. квадратів. У 2020-му на відкритому аукціоні приватний інвестор придбав об'єкт за 1,39 млн грн. І вже цьогоріч планує відкрити тут зручний і комфортний готельний комплекс. Зараз відновлюють комунікації і готуються до капітальних будівельних робіт. Загалом в оновлення об'єкта інвестують 2 млн грн.
ХАРКІВ
Було: зруйноване підприємство.

Стало: надсучасне виробництво.
За радянських часів потужне харківське підприємство «Система» виробляло відомі в СРСР телевізори «Берізка». Але на момент приватизації від нього лишилися руїни будівель, забиті мотлохом поверхи, провалений дах та чисельні борги. Приватний інвестор придбав підприємство за 8,5 млн грн та перетворив на надсучасне виробництво зарядного обладнання і станцій для електрокарів, яке купують по всьому світу. Тут працює вже 700 людей, штат планують розширити.
ЛЬВІВ
Було: руїни недобудованого театру.

Стало: інноваційний університетський кампус. За радянських часів на цьому місці збиралися звести Окружний дім офіцерів. Та замість нього лишилися тільки зруйновані споруди та захаращені смітники. Новий власник об'єкта звів тут студентське містечко Українського католицького університету. Сума інвестицій понад 40 млн дол. Студмістечко спроєктували за філософією «кампус для людини»: пішохідне середовище, доступність для всіх людей, дбайливе ставлення до довкілля та енергоощадності. Наприклад, матеріали з недобудованої споруди Будинку офіцерів утилізували або переробили без шкоди для природи.
РІВНЕ
Було: недобудований комплекс.

Стало: сучасний логістичний центр.
Закинута будівля дорожнього сервісу свого часу зводилася з особливим розмахом: планували створити і басейни, і тенісні корти, і кількаповерхові котеджі. Та гроші закінчилися, а об'єкт занепав. Його купив приватний інвестор, який тепер розбудовує тут сучасний логістичний центр, обладнаний за останнім словом техніки. Крім офісів і гаражів у центрі створять готель, добудують дорогу, а для працівників компанії планують облаштувати пільгове житло.
ЧЕРКАСЬКА ОБЛ.
ШПОЛА
Було: стара радянська будівля.

Стало: комфортний офіс приватної компанії. Тривалий час перший поверх цієї 45-річної радянської будівлі орендував під офіс оператор газорозподільчої системи «Черкасигаз». Згодом, коли об'єкт виставили на аукціон, компанія придбала його за 2 млн грн. У планах – об'єднати під одним дахом увесь персонал: адміністрацію, робітників, майстрів, аварійно-диспетчерську службу. А ще планують створити окремий затишний центр для прийому споживачів.
НОВИЙ РОЗДІЛ
Було: завод у занепаді.

Стало: перспективне підприємство.
Колись найбільший комбінат з видобутку сірки у Новому Роздолі, для потреб якого збудували ціле місто та потужну інфраструктуру, перетворився на величезну соціальну та екологічну проблему. «Сірка» вже не приносила доходів, а лише накопичувала збитки та борги. Врятувала підприємство прозора приватизація. На заводі вже помітні перші зміни: приводяться до ладу виробничі приміщення, офіс працює у відремонтованих будівлях, які тепер добре опалюються. А головне – «Сірка» не припиняє роботу. Протягом п'яти років інвестор хоче залучити не менше 23 млн грн на оновлення заводу.
ЛЬВІВ
ІНВЕСТУЙ У РІДНОМУ МІСТІ – РОЗБУДУЙ УКРАЇНУ!
ЩОДНЯ ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА ГОТУЄ НОВІ ОБ'ЄКТИ ДЛЯ ПРОЗОРОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ ПО ВСІЙ УКРАЇНІ:
ФОНД ДЕРЖМАЙНА СТВОРИВ САЙТ PRIVATIZATION.GOV.UA
Він працює як інтернет-магазин
УСПІХ МАЛОЇ ПРИВАТИЗАЦІЇ
ПОКАЗНИКИ ЗА 12 МІСЯЦІВ
© 2021 Слуга Народу