Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Зруйноване житло українців відновлюватимуть за державні та донорські кошти, а також за рахунок репарацій – Олена Шуляк

  • 545
Зруйноване житло українців відновлюватимуть за державні та донорські кошти, а також за рахунок репарацій – Олена Шуляк

Для відновлення житлового фонду, зруйнованого внаслідок повномасштабного вторгнення рф, використовуватимуть кошти держбюджету, донорські кошти міжнародних організацій, репарації, а також кошти з інших джерел, не заборонених законодавством. Кошти на відновлення зруйнованих і пошкоджених об’єктів щорічно закладатимуться до держбюджету.

Це передбачає законопроєкт №7198, за яким держава зобов’язується відшкодувати громадянам всю втрачену житлову площу, розповіла співавторка ініціативи, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк в інтерв’ю для Інтерфакс-Україна.

«Законопроєктом пропонується бюджетне фінансування надання компенсації. Зокрема, Кабінету міністрів передбачається доручити затвердити Порядок та умови надання і використання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на забезпечення компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф, а також щорічно в державному бюджеті передбачати видатки для здійснення заходів, передбачених законопроєктом», – пояснила вона.

Олена Шуляк також зазначила, що питаннями обрахунку суми компенсації за зруйноване житло займатимуться спеціально утворені комісії органів місцевого самоврядування.

Що стосується об’єктів, які потребують ремонту, оцінку проводитимуть суб’єкти оцінювальної діяльності, які складатимуть відповідні звіти про оцінку щодо кожного пошкодженого об’єкту.

«Водночас, блок питань, які стосуються оцінки пошкодженого майна та вартості його відновлення, комплексно доопрацьовується спільно з Фондом державного майна з метою напрацювання оптимального механізму, покликаного, з одного боку, максимально прискорити і спростити процедури, а з іншого – отримати максимально об’єктивну і повну інформацію», – додала очільниця політсили.

Вона нагадала, що відповідно до законопроєкту №7198, люди, житло яких зруйновано та які зафіксували це через “Дію”, матимуть право отримувати компенсацію не грошима, а квадратними метрами.

Крім власників зруйнованого або пошкодженого майна право на компенсацію також матимуть:
• особи, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт та які не прийнято в експлуатацію;
• члени житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
• спадкоємці цих осіб;
• об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житлові) кооперативи, які здійснюють утримання відповідних будинків, щодо відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy