Зроблено в Україні: українські виробники здатні задовольнити 100% потреб громад у комунальній та спецтехніці
- 51

Політика локалізації виробництв в Україні дає результати та забезпечує роботу цілих галузей української економіки, зокрема машинобудування, які за інших обставин в умовах війни могли б уже зникнути. Йдеться, наприклад, про виробництво громадського транспорту, окремих видів комунальної техніки, спецтранспорту.
Про це розповів народний депутат від фракції «Слуга Народу», заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
За його словами, зараз в Україні може вироблятися до 255 одиниць колісної техніки на 32 підприємствах із 14 областей. А у виготовленні кожного українського автобуса беруть участь понад 200 підприємств з усіх регіонів нашої держави.

Нардеп наголосив, що важливо підтримати національного виробника саме зараз, під час війни, адже це формує попит на товари, наповнює бюджет, створює робочі місця і фінансує ЗСУ. Цьому сприяє, зокрема, вимога локалізації. Так, у 2025 році держава та громади повинні купувати під час публічних закупівель продукцію машинобудування із українською складовою від 25%.
«Локалізація – частина державної політики «Зроблено в Україні». Вона включає в себе два десятка програм, спрямованих на підтримку українського виробництва, стимулювання інвестицій у промисловість, зростання несировинного експорту», – нагадав парламентар.
За його словами, за останній рік обсяг публічних закупівель в Україні збільшився в 1,4 рази: з 616,8 млрд грн у 2023 році до 841 млрд грн у 2024-му.

«Чим більше від цієї суми піде на замовлення для українських виробників, тим впевненіше сотні тисяч простих працівників промислових підприємств будуть дивитись у завтрашній день попри війну. Оскільки до 40% з кожного такого контракту повертається у бюджети всіх рівнів, то такий пріоритет – це ще й про фінансування потреб ЗСУ», – резюмував народний депутат.
Він переконаний, що Україна має докласти всіх зусиль, аби зменшувати проникнення імпорту у публічні закупівлі та підтримати насамперед національного виробника.
«Сподіваємося замовлень української техніки буде все більше. Це спільний інтерес і виробників, і громад, і всієї держави. Промислова країна завжди переможе сировинну», – підсумував Дмитро Кисилевський.