Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

«Зроблено в Україні»: у Києві презентували Каталог українських виробників техніки для громад

  • 139
«Зроблено в Україні»: у Києві презентували Каталог українських виробників техніки для громад

У Києві офіційно представили Каталог українських виробників техніки для громад, покликаний надати замовникам інформацію про наявних вітчизняних виробників і сприяти збільшенню попиту на товари, вироблені в нашій державі. Це один з практичних кроків реалізації політики «Зроблено в Україні».

Про це повідомив на презентації каталогу один з його ініціаторів і розробників, заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку, народний депутат від фракції «Слуга Народу» Дмитро Кисилевський.

За його словами, до каталогу увійшли 255 одиниць техніки, які виробляються на 32 підприємствах з 14 областей України. Зокрема, громадський пасажирський транспорт, комунальна техніка, спецтехніка, навісне обладнання.

Парламентар зауважив: українська промисловість здатна забезпечити всі потреби громад у комунальній та спеціальній техніці, а також у громадському транспорті.

«Закон про локалізацію збільшив виробництво практично в усіх галузях, на які він поширюється. Але проникнення імпорту в публічні закупівлі все ще залишається ганебно великим. Торік держава витратила на публічні закупівлі майже трильйон грн. З них близько 400 млрд — на імпорт. Через це бюджет втратив від 100 до 160 млрд грн податків. Цих коштів сьогодні не вистачає ЗСУ. Управління публічними закупівлями в інтересах внутрішніх виробників є ознакою спроможності держави», – зазначив Дмитро Кисилевський.

Парламентар виокремив головні аргументи для громад віддавати перевагу українським виробникам при публічних закупівлях:

– Локальна база компонентів дозволяє заощадити кошти на сервісному обслуговуванні. Життєвий цикл техніки українського виробництва, завдяки доступності запчастин та спеціалістів, є довшим.

– Українські виробники більш гнучкі у переговорах щодо технічних характеристик продукції й здатні забезпечити спеціальні потреби кожної окремої громади.

– Виконання вимог законодавства про локалізацію позбавить тендерну комісію додаткових перевірок з боку Державної аудиторської служби та інших контролюючих органів.

– Замовлення громадою чи державою одного продукту запускає роботу цілого ланцюга компаній по всій Україні.

– Українські виробники платять податки в українських громадах. Більше виробництва в Україні — більше коштів отримують місцеві бюджети.

«Триває війна. До 40% коштів, витрачених державою на українські товари, повертається у бюджети всіх рівнів. А це додаткове фінансування для ЗСУ», – резюмував Дмитро Кисилевський.

Нагадаємо: 26 лютого 2024 року Президент України Володимир Зеленський оголосив про запуск нової економічної політики «Зроблено в Україні». Вона покликана сприяти розвитку внутрішнього виробництва, залученню інвестицій в реальний сектор економіки і збільшенню несировинного експорту.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy