Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Знищення української культурної ідентичності – елемент геноцидної політики рф: Євгенія Кравчук про резолюцію ПАРЄ

  • 80
Знищення української культурної ідентичності – елемент геноцидної політики рф: Євгенія Кравчук про резолюцію ПАРЄ

Щойно Комітет з питань культури ПАРЄ у Копенгагені одноголосно підтримав резолюцію «Протидія нищення культурної ідентичності під час війни та миру». Комітет визнав стирання української культурної ідентичності інструментом війни рф проти України та елементом політики геноциду, спрямованої на знищення української нації.

Про це повідомила авторка резолюції, заступниця голови фракції «Слуга Народу», членкиня постійної делегації у ПАРЄ Євгенія Кравчук.

Парламентарка окреслила ключові положення документа, що голосуватиметься в залі на червневій сесії ПАРЄ:

– забезпечити повне відшкодування збитків на основі міжнародного права, зокрема, через реституцію, компенсацію, реабілітацію, сатисфакцію та гарантій руйнувань;

– підвищити обізнаність про те, як пропаганда, колоніальні та неоколоніальні практики, зокрема ідеологія «русского мира», можуть створювати підґрунтя для порушень міжнародного права, зокрема, щодо культурної спадщини

– передбачити санкції проти всіх, хто здійснює або сприяє незаконній передачі або торгівлі артефактами, проводить незаконні розкопки або використовує артефакти у власних цілях (виставки, аукціони, наукові публікації), а також забезпечити притягнення до відповідальності органів влади та причетних державних установ.

Як зазначила народна депутатка, резолюція ПАРЄ закріплює, що рф використовує культурні «чистки» як інструмент війни, щоб заперечити існування іншої культурної ідентичності та стерти історичне коріння, цінності, спадщину, літературу, традиції та мову.

«Такі дії є воєнними злочинами та злочинами проти людяності і свідчать про конкретний геноцидний намір знищити українську націю або принаймні її частину, зокрема, шляхом знищення української ідентичності та культури. Це частина кампанії геноциду, яку рф проводить проти нашого народу», – наголосила Євгенія Кравчук.

Свій виступ вона проілюструвала книгою письменника Володимира Вакуленка, яку надрукувало видавництво Vivat і нагадала історію.

«В окупації Вакуленко написав щоденник і заховав його під вишнею у рідному селі на Харківщині; письменниця Вікторія Амеліна знайшла цей щоденник і написала блискучу передмову до книги. Їх обох вбила росія. Віват надрукувало книгу в Харкові в типографії «Фактор Друк», росія ж зруйнувала типографію своїм ракетним ударом, вбивши її 7 працівників та спаливши 50 тис книжок…Ця трагічна історія, «Нове розстріляне відродження» – це те, про що моя резолюція. Про те, як зберегти те, що росія намагається зруйнувати, вбити і стерти. Вона про українську культуру, нашу спадщину та ідентичність. Сподіваюсь на підтримку колег на червневій сесії», – підсумувала Євгенія Кравчук.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy