Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Зняття імунітету з керівництва рф є ключовим у створенні Спецтрибуналу – Олександр Качура

  • 71
Зняття імунітету з керівництва рф є ключовим у створенні Спецтрибуналу – Олександр Качура

Україна домагається від міжнародних партнерів рішення про створення міжнародного спецтрибуналу, який передбачатиме зняття імунітету з вищого керівництва країни-агресора. Про це заявив народний депутат від фракції «Слуга Народу» Олександр Качура в інтерв’ю Укрінформ.

«Ключове сьогодні – питання імунітету. Річ у тім, що наші партнери готові створити трибунал, але вони кажуть, що міжнародне право дає імунітет трійці: президенту, прем’єр-міністру і міністру закордонних справ. Для нас це неприйнятно», – констатував парламентар.

Він додав, що Україну влаштує тільки справедливий мир, який передбачатиме, зокрема, відновлення територіальної цілісності, отримання компенсацій та покарання всіх, хто вчиняв злочини.

Парламентар пояснив, що українські суди вже ухвалювали рішення стосовно злочинів, які вчиняли російські військові. Також до цього процесу доєдналися й міжнародні інституції – зокрема прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан неодноразово приїжджав в Україну.

«Але тут йдеться про те, що національне законодавство не дає можливості засудити кого-небудь за злочин агресії, це по-перше. По-друге, тільки міжнародний трибунал, який буде ухвалювати рішення іменем міжнародної спільноти, буде дієвим», – запевнив Качура.

За його словами, створення спецтрибуналу – це передусім політичне рішення. І цьому процесу сприяють контакти народних депутатів з їхніми закордонними колегами.

«Саме парламенти можуть ефективно тиснути на уряди для ухвалення потрібного рішення. Тож ми повинні домогтися від парламентів цивілізованих країн, щоб вони ухвалили резолюції, послали своєму політичному керівництву сигнал про те, що це повинен бути міжнародний спецтрибунал, який передбачатиме зняття імунітету з вищого керівництва країни-агресора», – підсумував Качура.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy