Житло для ВПО: Олена Шуляк розповіла про кількість виданих житлових сертифікатів у рамках єВідновлення
- 107

За програмою єВідновлення станом на квітень 2025-го видано 6021 сертифікат на купівлю власного житла для вимушених переселенців на загальну суму майже 7,6 млрд грн.
Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
«Держава має всіляко підтримувати вимушених переселенців. Це і допомога ВПО з житлом, і соціалізація на новому місці проживання, і сприяння їхньому працевлаштуванню. Люди мають бути впевненими у найближчому майбутньому для себе і своїх родин. Тому завдання держави – знайти якомога більше інструментів для цієї підтримки», – наголосила Шуляк.
Вона нагадала, що раніше були проблеми з фінансуванням програми єВідновлення. Зокрема, наприкінці 2024 року, коли у бюджет на 2025-й заклали лише 4 млрд гривень, при тому, що потреба для реалізації програми становить щонайменше 20 млрд на рік. Та згодом, у грудні минулого року, для фінансування єВідновлення на потреби переселенців вдалося спрямувати ще 15 млрд.
«Станом на початок квітня вже видано 6021 житловий сертифікат на суму 7 млрд 592 тис. грн. Середня ціна сертифіката становить 1,3 млн грн. Фактично, половина коштів, які передбачені у держбюджеті на цей рік для видачі житлових сертифікатів ВПО, вже використані», – зазначила Шуляк.
Додамо, днями уряд ухвалив рішення про додаткове виділення 100 млн євро від Банку розвитку Європи на фінансування програми єВідновлення. Кошти спрямують саме на відшкодування повністю знищеного житла – на житлові сертифікати.
«Ми постійно працюємо над пошуком додаткового фінансування для потреб програми. Так, Банк розвитку Ради Європи 2024-му році вже виділяв кошти на єВідновлення. Завдяки цьому вдалося забезпечити фінансування програми на більше ніж 11 млрд гривень. Готовність донорів фінансувати ці потреби означає, що ми змогли переконати міжнародних партнерів у тому, що програма реалізується максимально прозоро і підзвітно. Тобто, що ці кошти використовуються за призначенням – для допомоги людям”, – зазначила Шуляк.
Водночас, вона наголосила, що виділення коштів на єВідновлення для потреб ВПО не означає повне вирішення їх житлових проблем. Адже надзвичайно високий відсоток українських переселенців – люди, чиї зруйновані домівки розташовані на тимчасово окупованих територіях. Втім, скористатися програмою вони не можуть, оскільки уряд досі не розширив програму на цю категорію громадян.