Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Жан Беленюк про підготовку до Олімпіади-2021

Жан Беленюк про підготовку до Олімпіади-2021

До Олімпійських ігор у Токіо залишається 92 дні. Наша збірна вже має понад 100 ліцензій на участь в Олімпіаді, але зараз змагання ще тривають, тому розраховуємо мати більшу кількість ліцензій. Зараз усі спортсмени активно тренуються, а також вакцинуються проти коронавірусу. Як відбувається підготовка до змагань в умовах пандемії? Чи зміниться форма проведення Олімпійських ігор-2021? Як держава допомагає нашим спортсменам виборювати олімпійське золото? Про все це розкаже народний депутат від  «Слуги Народу», перший заступник голови Комітету Верховної Ради  з питань молоді і спорту Жан Беленюк.

Якою буде Олімпіада-2021?

Як ми пам’ятаємо, літню Олімпіаду-2020 перенесли на рік через пандемію COVID-19. Цього року Олімпійські ігри таки відбудуться. Вони триватимуть з 23 липня по 8 серпня в Токіо, але з необхідними змінами – за присутності лише глядачів з Японії. Іноземні вболівальники, на жаль, не зможуть потрапити на трибуни спортивних змагань.

Загалом у літніх іграх братимуть участь 11 090 атлетів з усього світу. Буде розіграно 339 комплектів нагород у 33 видах спорту. Представлятимуть Україну понад 100 спортсменів з майже всіх областей України та м. Києва.

Цього року додаються нові види спорту. Це не вплине на кількість квот для спортсменів?

Жодним чином. Дійсно, до звичайної програми Олімпійських ігор цього року додадуться п’ять нових видів спорту: бейсбол/софтбол, карате, серфінг, спортивне скелелазіння і скейтбординг та 15 нових дисциплін. Але таке рішення виконкому Міжнародного олімпійського комітету суттєво не вплине на збільшення квот спортсменів і на кількість квот у вже існуючих олімпійських видах спорту. Так, порівняно з попередніми Олімпійськими іграми кількість видів спорту збільшилася з 28 до 33. Відповідно, збільшиться і кількість спортсменів, але точно з рівною кількістю жінок і чоловіків. Гендерна рівність – це політика МОК. Тож планується, що участь в Олімпійських іграх візьмуть 48% жінок та 52% чоловіків.

Скільки Україна витрачає на підготовку спортсменів?

У рік проведення Олімпійських ігор здійснюються видатки на підготовку спортсменів до участі в Олімпійських іграх за бюджетною програмою «Підготовка та участь національних збірних команд України в міжнародних змаганнях, що проводять Міжнародний, Європейський олімпійські комітети, включаючи Олімпійські ігри, та Всесвітніх іграх».

Так, до загальної суми витрат, щоб виконати Єдиний календарний план фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, додатково передбачили витрати на проведення навчально-тренувальних зборів на заключному етапі підготовки: у 2020 році на суму 36 837,3 тис. грн, у 2021 році – 96 418, 3 тис. грн.

Окрім того, упродовж 4 років підготовки до олімпіади держава виділяла кошти на те, щоб придбати необхідне обладнання та інвентар. Витрати склали 97 587,8 тис. грн та  67 268,6 тис. грн за олімпійською програмою. На 77 293,1 тис. грн придбали малоцінні предмети та інвентар, матеріали спортивного призначення, спортивного одягу, взуття, аксесуари загального і спеціального призначень. Ще 27 210,0 тис. грн склали видатки за олімпійською програмою.

Все обладнання та інвентар відповідають технічним характеристикам, що надають всеукраїнські федерації спорту, враховуючи міжнародні стандарти.

Що ще потрібно для якісної підготовки наших спортсменів?

Збільшили грошову норму витрат на харчування спортсменів та тренерів, у тому числі для організації харчування за типом «шведського столу» (з 353,27 грн до 456,18), на лікарські засоби та вироби медичного призначення (з 127 до 254 грн).

Також ми керувалися знаннями та дослідженнями Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту України. Щороку інститут здійснює понад 5,5 тисячі функціональних досліджень, у тому числі в умовах зборів та змагань.

Як пандемія вплинула на підготовку до Олімпіади?

Пандемія коронавірусу стала найбільшим викликом 2020-2021 років. Перенесення змагань минулого року вплинуло як на психоемоційний, так і на фізичний стан спортсменів. Ми маємо розуміти, наскільки це було складно, коли люди роками готуються, йдуть до мети, щодня викладаються на повну, налаштовуються, і все це руйнується рішенням оргкомітету. Настрій у спорті – дуже важлива складова успіху.

Із запровадженням обмежувальних заходів в нас суттєво змінилась річна система підготовки олімпійського циклу, були постійні зміни у календарних планах міжнародних спортивних федерацій, зменшувалася кількість змагань. Це все впливає на наших спортсменів та їхню підготовку.

Коронавірус, на жаль, не оминув навіть спортсменів. За інформацією тренерського складу, на нього перехворіло 59 спортсменів – кандидатів на участь в Олімпійських іграх з 19 видів спорту, у тому числі 32 спортсмени елітної групи, 24 спортсмени провідної групи та 3 спортсмени перспективної групи. Але вже з 15 квітня спортсмени проходять вакцинацію.

А як щодо Паралімпійських ігор?

XVІ Літні Паралімпійські ігри триватимуть з 24 серпня по 5 вересня. Планується участь 4400 спортсменів з інвалідністю, з яких 2346 – чоловіки, 1754 – жінки, а також 300 спортсменів з інвалідністю братимуть участь у змаганнях відповідно до політики ґендерної рівності МПК. Національна паралімпійська збірна команда України планує змагатися у 16 видах спорту (бадмінтон, веслування академічне, велосипедний спорт (трек, шосе), волейбол сидячи, голбол, дзюдо, легка атлетика, теніс настільний, пауерліфтинг, параканое, паратриатлон, плавання, стрільба кульова, стрільба з лука, тхеквондо, фехтування на візках).

Додаються цього року – бадмінтон і тхеквондо. До складу національної збірної команди України осіб з інвалідністю  увійшли 325 спортсменів-кандидатів та 6 спортсменів-лідерів. Вони братимуть участь у Паралімпійських іграх.

А як відбувається фінансування підготовки?

Основне джерело фінансування  – кошти державного бюджету України. На заключний етап підготовки національної збірної у Державному бюджеті України на 2021 рік ми запланували видатки на 129 738,6 тис. грн, а саме: 100 758,8 тис. грн – на проведення навчально-тренувальних зборів заключного етапу підготовки спортсменів-кандидатів до складу збірної; 28 979,8 тис. грн – видатки на  перебування на Паралімпійських іграх спортсменів, тренерів та штабу паралімпійської збірної команди. На придбання спортивного інвентарю індивідуального користування, парадної форми, спортивного одягу, взуття та аксесуарів загального та спеціального призначення із державного бюджету України було витрачено 17811,9 тис. грн у 2020 році.

В умовах пандемії держава робить все можливе, щоб забезпечити наших спортсменів всім необхідним. Тож побажаємо їм здоров’я та перемог.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy