Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Жах та кругова порука: Павло Сушко проінспектував центр соціальної підтримки на Прикарпатті

  • 6160
Жах та кругова порука: Павло Сушко проінспектував центр соціальної підтримки на Прикарпатті

Голова ТСК з розслідування порушення прав дитини Павло Сушко відвідав обласний центр соціальної підтримки в м. Тлумач на Прикарпатті, щоб особисто перевірити умови роботи закладу. Інспекція відбувається у межах виїзного засідання ТСК у регіоні.

Цей заклад існує з осені 2020 року у приміщенні, де раніше була школа-інтернат. Наразі в обласному центрі соціальної підтримки проживає 19 дітей, які потрапили в складні життєві обставини. Згідно з нормами, вихованці тут можуть перебувати від 3 до 9 місяців.

Перевірка виявила низку порушень прав дитини. У приміщеннях відсутні гідні умови для проживання. У розпорядженні дітей лише одна душова кабіна. Дистанційне навчання проходить із порушенням санітарно-епідеміологічних норм – в одному приміщенні. Хоча на території є вільні кімнати, які використовують для зберігання майна.

Будівлі закладу потребують капітального ремонту. До прикладу, стан спортзалу не дозволяє якісно займатися фізичною активністю.
Через територію закладу проїжджають автівки, які доставляють вантаж до поштового відділення, що потенційно небезпечно для дітей.

Після візиту центру Павло Сушко наголосив, що у таких умовах не можна дозволяти перебувати навіть дорослим.

«Ми бачимо діючий так званий сучасний центр соціальних послуг. Коли міжнародні організації виділяють гранти, то отримують зворотну інформацію: ми ліквідували заклади і створили сучасні умови. Вони розуміють, що це так, як у Європі. Але ми бачили цю так звану Європу на прикладі цієї школи. Іде кругова порука. Кажуть, що все добре, і така неправдива інформація йде до Києва», – розповів Павло Сушко. – «Просто жах. Ми бачимо кругову поруку. Коли ми кажемо про реформи, то реформи мають пройти через усі етапи», – додав він.

Павло Сушко закликав керівництво закладу надавати центральним органам влади та обласній владі достовірну інформацію про умови роботи.

«Ваше завдання – казати правду. Кажіть, що немає умов, оскільки тут – нічого не змінилося. Як був радянський будинок, так він і залишається. Ви робите медвежу послугу, коли кажете, що маєте всі умови. Вони вас чують і зачиняють інші заклади. Ви робите це своїми руками», – підкреслив очільник ТСК.

Голова ТСК наголосив, що цей заклад демонструє проблеми реформи деінституціалізації. Адже одночасно з його існуванням у травні планують закрити обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім» в сусідній Долині, де набагато кращі умови.

«Відповідальна людина з облдержадміністрації рекомендував обласній раді ліквідувати «Теплий дім». Ми не знаємо мотивів, але він рекомендував. Обласна рада проголосувала за закриття. А цей заклад працює. І це – як новітній центр, сучасний центр соціальних послуг», – зазначив він.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy