Зе!Жінки створюють регіональну мережу
- 10023
Рух «Зе!Жінки» створює регіональну мережу, щоб на місцях впроваджувати політику рівності, підтримувати законодавчі ініціативи в регіонах та жіноче політичне лідерство по всій Україні.
Про це заявила очільниця руху, народна депутатка від «Слуги Народу» Марина Бардіна під час координаційної зустрічі Зе!Жінки в Києві.
«Зе!Жінки — це історія про об’єднання жінок, дотичних до «Слуги Народу», прихильників партії і всіх тих, хто хоче розвивати жіночу політику в Україні. На жаль, жінки в політиці є недопредставленими. Тривалий час відсоток жінок у парламенті становив не більше 12%, те саме і у місцевих радах. Зараз вперше в історії у нашому скликанні 20% жінок. Завдяки такому представництву та підтримці чоловіків нам вдалось проголосувати зміни в виборчий кодекс щодо впровадження обов’язкової 40% гендерної квоти», — зауважила вона.
Взагалі рух за права і свободи, за просування певних цінностей та ідеалів у суспільстві — це розповсюджена європейська демократична практика, наголошує віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
«Такий рух чітко демонструє відданість та налаштування на європейські стандарти та цінності. Зараз в суспільстві є відповідний запит, бо йдеться не лише про права жінок, але й про права людей з обмеженими можливостями, права дітей, відстоювання цінностей рівності та толерантності, — зазначила вона.
Ольга Стефанішина також зауважила, що подібний жіночий рух в партійному вимірі — унікальна за розмахом ініціатива. Адже до того були міжфракційні об’єднання жінок, групи в парламенті, але така числена група з урахуванням регіонального виміру — нове явище.
Зі свого боку учасниця зустрічі, народна депутатка від «Слуги Народу» Олена Криворучкіна наголосила на тому, що репрезентація жінок і чоловіків на всіх рівнях влади повинна бути збалансованою. Це запорука демократичного суспільства, в якому немає місця сексизму, додала вона.
Наразі серед завдань Зе!Жінок — підтримка партійної діяльності жінок, взаємодопомога на місцях, проведення освітніх програм, обмін досвідом між регіонами, розбудова регіональної мережі, реалізація політики рівності на місцевому та національному рівнях.
Планується залучати депутатів різних рівнів для створення добровільних депутатських об’єднань в регіонах. Кожна група обиратиме голову або кілька співголів.
Окрім того, Україна взяла на себе зобов’язання в межах програми «Партнерство Біаріцц» за підтримки першої леді Олени Зеленської. Йдеться про 5 напрямків: створення безбар’єрного публічного простору, можливості для обох батьків доглядати за дитиною, протидія домашньому насильству (наприклад, минулого року до Нацполіції надійшло 192 тис. заяв і наразі вкрай важливо створювати мережі притулків і систему правильного реагування на такі випадки), зменшення розриву оплати праці чоловіків і жінок (наразі розрив становить 25%).