Зе! Місцеві в теробороні: як депутати «Слуги Народу» готуються захищати свої регіони
- 6154
Депутати місцевих рад від «Слуги Народу» розуміють, що захист держави – справа не лише регулярної армії, а спільний обов’язок для всіх громадян. Тому вони долучаються до сил територіальної оборони.
Сергій Грищенко, Житомирщина
До лав територіальної оборони вже записався депутат Коростенської районної ради від «Слуги Народу» Сергій Грищенко.
«Мотивація в мене така – захищати державу. Люди повинні сюди приходити, щоб чомусь навчитися, щоб у будь-який час ми були готові до захисту країни», – каже він.
За словами командира окремого батальйону територіальної оборони Коростенського району Олексія Абдурахманова, вступити в тероборону досить легко. Достатньо пройти медичний огляд і зібрати невеликий перелік документів.
«Потрібен паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб і таке інше. Після цього формуємо особову справу й заключаємо контракт на проходження військової служби в резерві ЗСУ», – сказав він.
Владислав Ковальчук, Житомирщина
Загроза вторгнення на територію нашої держави підштовхнула Владислава Ковальчука підписати контракт резервіста. Він – депутат Коростенської міської ради від «Слуги Народу», майор запасу.
«Громади повинні брати участь у територіальній обороні. Тобто допомагати створювати батальйонам тероборони матеріально-технічну базу. Громади також мають продумати такі елементарні питання, як забезпечення водою, харчами, навіть банне забезпечення й тому подібне», – каже депутат.
Максим Трач, Дніпропетровщина
Депутат Криворізької міської ради від партії «Слуга Народу» Максим Трач без жодних вагань прийняв рішення записатися до сил територіальної оборони.
«Я вирішив вступити в тероборону, як тільки місцевий батальйон почав формуватися. Я завжди хотів захищати свою державу, своє місто і свій дім. Ще у 2014 році прийшов у військкомат добровольцем, але мені відмовили за станом здоров’я. А в територіальній обороні достатньо завдань, які я зможу виконувати», – говорить Максим Трач.
Зараз за дорученням командира батальйону Юрія Сіньковського Максим Трач залучений до приведення до ладу місць тимчасового укриття в Кривому Розі, аби вони всі були придатні до використання. Ця робота ведеться в активній співпраці з місцевим управлінням із питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.
Нагадаємо, 14 лютого очільниця партії «Слуга Народу» поставила завдання партійним штабам проаналізувати реальний стан справ із розгортанням територіальної оборони в регіонах і визначити проблемні питання, які потрібно вирішити на місцевому рівні. 15 лютого в органах місцевого самоврядування вже почалися позачергові сесії з питань координації роботи сил територіальної оборони.
Згідно із законом про основи національного спротиву, з 1 січня на території Україні розпочато розгортання сил територіальної оборони, до яких можуть долучитися всі охочі.
Завдання територіальної оборони – допомагати основним силам ЗСУ охороняти важливі об’єкти критичної інфраструктури, чергувати на блокпостах, протидіяти диверсантам. Вони мають допомогти організувати надійну оборону кожного населеного пункту від можливої агресії. До сил територіальної оборони входитимуть кадрові військовослужбовці та резервісти, які після навчань у разі необхідності можуть бути залучені до виконання завдань.
У територіальній обороні буде постійний склад військовослужбовців, які ходять на службу й отримують грошове забезпечення, і резервісти, які отримуватимуть гроші за участь у навчаннях, виконання плану бойової підготовки. Резервісти і далі працюватимуть на своїх основних, цивільних посадах. Аби поповнити лави тероборони, необхідно звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання.