Зе!Місцеві в боротьбі: Захищаємо права дітей з особливими освітніми потребами, відкриваємо нові ЦНАПи, забезпечуємо райони чистою водою
Депутати від партії «Слуга Народу» відстоюють роботу спеціалізованих освітніх закладів, працюють над відкриттям нових ЦНАПІв, ініціюють ремонти систем водопостачання, беруть участь в акціях із висадки лісу.
Житомирщина: Захищаємо права дітей
Довбиська спеціальна школа на Житомирщині таки прийматиме дітей до першого класу. Відповідне рішення ухвалило керівництво області після виїзного засідання ТСК з розслідування випадків порушення прав дітей, де члени комісії на чолі з народним депутатом від «Слуги Народу» Павлом Сушком відвідали Довбиську школу і поспілкувався з батьками учнів.
Три роки над Довбиською спеціальньою загальноосвітньою школою-інтернатом висіла загроза ліквідації, було заборонено набирати 1-ші класи. Наразі ж до 1 класу подали документи 11 учнів, а загалом до школи – 29 дітей різного віку.
За словами однієї з матерів, діти з особливими освітніми потребами мають потребу у спеціалізованій освіті. Її син перейшов у 4 клас і через те, що Довбиська школа була під питанням закриття, хлопчик мав ходити у звичайну школу.
У 4-му класі дитина досі не вміє читати. Вчитель через брак ресурсу та досвіду роботи з такими дітьми змушувала його присідати, аби він не відволікав інших учнів та був чимось зайнятий. До дитини застосовували образливі слова.
«На початку літа з виїзним засіданням ми відвідали заклади для дітей в Житомирській області. Розбиралися із ситуацією довкола Довбиської школи на території закладу разом із батьками, вчителями та представниками місцевих служб, відповідних департаментів ОДА та прокуратури.
Батьки скаржилися на нескінченні перевірки, залякування та відсутність набору дітей до 1-го класу. Завдяки роботі ТСК, вольовому рішенню голови Житомирської обласної державної адміністрації Віталія Бунечка, який вивчив ситуацію, розібрався з проблемою і прислухався до прохання місцевих мешканців, діти можуть повернутися у звичне для себе середовище їхньої спеціальної школи. Бути в колі однолітків та фахівців, які забезпечують для них прийнятні умови розвитку і навчання», – прокоментував Павло Сушко.
За словами народного депутата, спеціальні школи повинні бути та працювати заради дітей з ООП, як це є у всьому світі.
«Заклади для дітей з ООП на місцях можна зберегти лише спільними зусиллями членів ТСК у співпраці з місцевою владою. Якщо остання не хоче чути своїх мешканців і таки підтримує бездумні рішення про ліквідацію шкіл, тоді члени слідчої комісії безсилі. ТСК може надавати поради лише рекомендаційного характеру, а остаточне рішення за місцевою владою, яку обирали самі мешканці області», – підсумував Павло Сушко.
Волинь: Відкриваємо новий ЦНАП
У Камінь-Каширському відкрили сучасний Центр надання адміністративних послуг. Він розрахований на 17 робочих місць, надаватиме близько 200 адміністративних послуг, має фахівців у віддалених населених пунктах Раків Ліс, Грудки, Видерта, Ворокомле, Гута-Боровенська.
«Створення у громаді сучасного ЦНАПу було одним із пріоритетних завдань, оскільки у сусідніх громадах такі центри вже існували. Тепер якісні адміністративні послуги стали доступними для наших мешканців. Співробітники працюють у комфортних умовах, мають новітнє інформаційно-технологічне устаткування та системи комунікації для надання послуг», – розповів камінь-каширський міський голова від «Слуги Народу» Віктор Пась.
Облаштоване приміщення за типом open space, з дитячою кімнатою та з дотриманням усіх вимог, щоб його могли відвідувати люди з інвалідністю. Також тут діє електронна черга.
«Це визначна подія не лише для громади, а й для всього нашого району. Реалізувати цей масштабний проєкт було непросто, однак завдяки співпраці з фахівцями Програми U-LEAD з Європою та розумінню керівництва міської ради нам спільно це вдалося», – розповіла голова фракції «Слуга Народу» у Камінь-Каширській районній раді Ольга Ващук.
Розташований ЦНАП в приміщенні колишнього готелю «Турія», який реконструювали, за адресою: м.Камінь-Каширський, вул.Ковельська, 16.
Хмельниччина: Забезпечуємо людей чистою водою
За поданням народного депутата України від «Слуги Народу» Олексія Жмеренецького Шепетівський водоканал отримав з державного бюджету 2 мільйони 460 тисяч гривень на масштабну модернізацію.
За ці кошти відбувається модернізація водонасосних станцій, збільшуються потужності, створюється електронна диспетчеризація та удосконалюється процес очищення води.
«Надання коштів субвенції на такі важливі для громади об’єкти — це стратегічно правильні рішення. Адже вони дозволяють економити кошти і стримувати підвищення тарифів, сприяють енергоефективності, збільшують потужності», – коментує Олексій Жмеренецький.
Як розповів директор Шепетівкаводоканалу, голова депутатської фракції «Слуга Народу» у міській раді Віталій Биков, коштом першого траншу державної субвенції закуплять системи хімводопідготовки, а другого – придбають повітродувку.
«Комплексно це обладнання допоможе удосконалити процедуру знезалізнення питної води. До того ж нова техніка є менш енергозатратною, що додасть економії на енергоносії. Загалом модернізація усіх систем, дозволить підвищити потужності водопостачальних систем в місті, що нарешті дозволить почати роботу і в напрямку проведення мереж у ті райони, де наразі водопостачання взагалі відсутнє. Тому для громади це і стратегічно, і функціонально дуже важливо», – розповів Віталій Биков.
Придбання глибинних насосів на водозабори «Дубовий гай» та «Лісова галявина», а також насосу у ВНС-2, за його словами, допоможе забезпечити стабільну подачу води мешканцям. Оскільки наявні агрегати вже практично зносилися, часто потребують ремонту і відповідно глобально несуть загрозу зупинки водопостачання.
Луганщина: Садимо Львівський гай
Поблизу Станиці Луганської, біля легендарного блок-посту «Сталінград», 23 серпня мешканці Луганської та Львівської областей висадили три гектари Львівського гаю на честь захисників Станиці Луганської у російсько-українській війні.
До ініціативи долучився депутат Сєвєродонецької районної ради від політичної партії «Слуга Народу» Володимир Прокопенко.
Це не перша ініціатива з озеленення Луганщини, котру львівські волонтери реалізують разом з луганчанами.
Загалом посадили 10 тис. саджанців сосни звичайної (Pinus sylvestris), які вирощено у Львівському лісовому перинатальному центрі.
Селище Станиця Луганська було звільнене від окупантів 18 серпня 2014 року. Протягом наступних років поблизу населеного пункту ще відбувалися бойові зіткнення. На території, де відбулася акція з висадки Львівського гаю, проведено розмінування.
Нагадуємо, що у листопаді 2020 року волонтери зі Львівщини спільно з військовослужбовцями й громадськими активістами з Луганщини вже висаджували Львівський гай біля селища Осколонівка, яке раніше постраждало внаслідок масштабних лісових пожеж. У межах акції «Схід і Захід разом» на трьох гектарах біля Осколонівки також висаджено понад 10 тисяч саджанців дерев хвойних порід, вирощених у розпліднику на Львівщині.