Зе!Місцеві в боротьбі: встановлюємо медтехніку, поліпшуємо медпослуги, долаємо кіберзлочинність
Представники партії «Слуга Народу» сприяють вирішенню у регіонах проблем з комунальним майном, онкозахворюваністю, інтернет-грумінгом та відсутністю дитячої танцювальної школи.
Вінниччина: Боремося проти непрозорого поділу комунального майна
Напередодні чергової сесії Вінницької облради, на якій мали б вирішуватися важливі питання життєдіяльності регіону, політичні опонентивикористали безпрецедентні маніпуляції зі спробою непрозоро поділити комунальне майно.
За три дні до сесії в ЗМІ з’явились публікації, де зазначається, що депутатам нібито пропонують хабар, аби вони не голосували за поділ земельної ділянки «Подільського регіонального центру онкології». Ділянка нібито потрібна була для будівництва хоспісу.
Інформація депутатів обурила – у жодному проєкті рішень, які публікувалися для обговорення за 10 днів до сесії, не було навіть натяку на створення на Вінниччині хоспісу. Лише після розголосу на сайті Вінницької облради з’явилася інформація, що на одній з комісій внесли відповідні зміни до проєкту про поділ землі.
Депутати фракції «Слуга Народу» підтримують усі рішення, що допоможуть покращити в регіоні надання паліативної допомоги.
Депатути наголошують: у Вінницькій області має бути хоспіс, але цим питанням варто займатися фахово. Рішення в облраді потрібно ухвалювати виключно у правовій формі, а сесії та рішення мають бути прозорими.
Крім того, наразі ще не існує комунального підприємства, відсутній проєкт та необхідне фінансування на зведення нової будівлі.
«Слуги Народу» категорично проти брудних маніпуляцій опонентів, що залучають інформаційні ресурси та використовують для своїх політичних ігор таку вразливу і болючу для людей тему, як будівництво хоспісу.
Сумщина: Нове обладнання для лікування онкологій
«Слуга Народу» веде перемовини із потенційними інвесторами про встановлення в Сумському обласному онкодиспансері лінійного прискорювача Varian.
Для цього в середині березня голова облради та представник «Слуги Народу» Віктор Федорченко, народні депутати від партії Тетяна Рябуха, Микола Задорожній та депутат Сумської міськради Єфрем Лазарєв відвідали столицю Албанії. У Тірані вони ознайомилися із роботою клініки, де медики лікують пухлини за найсучаснішими технологіями.
«Клініка, яку ми відвідали, належить компанії, що має намір інвестувати в Сумську область. Попереду ще багато роботи – розрахунки, проєкти, перемовини. Наша мета – новітнє обладнання та якість лікування, що продовжить життя наших співгромадян», – розповів нардеп Микола Задорожній.
Зі свого боку, нардеп Тетяна Рябуха запевнила, що допомога українцям у лікуванні раку стало справою її життя. Адже у минулому її батьки долали онкозахворювання.
«Мені не треба пояснювати, наскільки це важливо – дати онкохворим шанс на життя. Ми всі маємо спільну мету – якісне та ефективне лікування на Сумщині. Кваліфіковану допомогу у себе вдома має отримати кожен», – зазначила вона.
Керівництво області працює над тим, щоб єдиний в регіоні онкодиспансер відповідав усім вимогам для перебування та лікування хворих. Для цього голова облради Віктор Федорченко вже ініціював підписання меморандуму про співробітництво між облдержадміністрацією, облрадою та міськрадою Сум.
Наразі Сумщина – у трійці антирейтингу областей за кількістю захворювань на рак. В області також досі відсутній лінійний прискорювач, з допомогою якого пацієнти ефективніше лікують онкозахворювання.
«Ми повинні разом спрямувати зусилля на ефективне співробітництво та знайти кошти, необхідні для організації належного забезпечення і створення сучасного онкологічного центру в Сумах», – зазначив голова облради Віктор Федорченко.
Полтавщина: Боремося за безпеку дітей в інтернеті
Депутати фракції «Слуга Народу» у Полтавській облраді запускають інформаційну кампанію щодо запобігання дитячого інтернет-грумінгу. Це один із кіберзлочинів, під час якого зловмисники за допомогою онлайн-інструментів встановлюють довірливі стосунки з неповнолітніми для вступу з ними в інтимний зв’язок, шантажують та залякують.
Випадки інтернет-грумінгу почастішали у Полтавській області – нещодавно його зафіксували в селі Шишацької громади.
Представники «Слуги Народу» вже звернулися до Полтавської ОДА, виконавчих органів влади області та правоохоронців із проханням допомогти дітям у протистоянні кіберзлочинності та негативному впливу на психіку через інтернет.
Що рекомендують депутати від «Слуги Народу»:
✅ поширювати офіційну інформацію про безпеку дітей в інтернеті, про платформу цифрової освіти «Дія», а також про онлайн-посібник «COVID-19. Поради з безпеки онлайн для батьків та опікунів»;
✅ керівники шкіл та садків мають використовувати у своїй роботі посібники для навчання дітей безпечному користуванню інтернетом;
✅ пояснювати батьками та вихованцям шкіл і садочків негативні наслідки кібербулінгу, секстингу, кібергрумінгу та сексторшену.
✅ інформувати про анонімні канали допомоги. Йдеться про національну дитячу гарячу лінію 0-800-500-225 (зі стаціонарних телефонів) та 116-111 (з мобільних телефонів), безкоштовну цілодобову гарячу лінію для жертв домашнього насильства 15-47, безкоштовну національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства 116-123;
✅ заклади освіти мають проводити дні кібербезпеки та протидії кібербулінгу, іншим формам насилля та небезпеки в інтернеті. Для цього варто залучити громадських активістів, правоохоронців та волонтерів.
Окремо готується проведення онлайн-зустрічей для школярів 1-11 класів усіх міст і селищ Полтавщини. За словами депутатки Юлії Цибульської, з дітьми проводитимуть зустрічі та спілкування щодо кібербезпеки, протидії негативному впливу в інтернеті.
Нагадаємо, що за підтримки депутатки Юлії Цибульської у 2019 році запровадили онлайн-заходи щодо протидії психологічному впливу на дітей у «чатах смерті».
Дніпропетровщина: Покращуємо якість медичних послуг
На базі «Криворізького протитуберкульозного диспансеру» об’єднали всі протитуберкульозні заклади області в одну структуру. Це перший випадок формування подібної структури у центрі з міським, а не обласним медзакладом.
Відповідне рішення підтримали депутати Дніпропетровської облради на позачерговій сесії. Також за реорганізацію виступила постійна комісія облради з питань охорони здоров‘я на чолі з депутаткою від «Слуги Народу» Аріною Пустовою.
Таке рішення влада регіону ухвалила, оскільки за умовами медреформи Дніпропетровська облрада має подати лише один протитуберкульозний медзаклад, з яким НСЗУ укладе контракт. Саме він отримуватиме кошти на лікування пацієнтів, заробітну платню персоналу та утримання диспансеру.
«Зважаючи на критичну ситуацію в області, пов‘язану з туберкульозом, дуже важливо, щоб усі хворі мали надійне та безперебійне медичне забезпечення. Таке об‘єднання допоможе збалансованіше розподіляти фінансування між закладами Дніпропетровщини – кожен із них буде постійно оновлюватися та розвиватися», – коментує Аріна Пустова.
Закарпаття: Створюємо Закарпатську хореографічну школу
Керівники академії танцю «Джерельце Карпат» звернулися до депутатки Закарпатської облради від «Слуги народу» Наталії Штефуци з проханням підтримати створення дитячої школи танцю.
Хореографи розповіли, що у них немає власного танцювального та тренувального залів. Відтак, викладачам потрібно постійно шукати зали для тренувань і платити високу оренду за ці приміщення. Через відсутність майданчика танцювальний напрямок починає занепадати, адже батьки все рідше приводять дітей на заняття.
Наталія Штефуца зазначила, що Закарпаття залишається єдиним регіоном без подібного закладу.
«Мені завжди здавалося, що найбагатша школа хореографії саме у нашому краї. Прохання отримали і депутати ВРУ, і обласні, і депутати Ужгородської міської ради. Думаю, треба закінчувати цю історію саме цьому скликанню», – наголосила вона.
Наталія Штефуца пообіцяла посприяти вирішенню цієї проблеми. За її словами, для цього потрібно чимало коштів й місце, де можна започаткувати Закарпатську школу танцю.