Зе!Місцеві в боротьбі: Відновлюємо мости, працюємо над ліквідацією небезпечних відходів, висаджуємо ліси
Депутати від партії «Слуга Народу» ініціюють ремонти аварійних мостів та місцевих доріг, працюють над ліквідацією небезпечних відходів колишніх підприємств, долучаються до акцій із озеленення.
Полтавщина: Відновлюємо шляхопровід
У межах програми «Велике будівництво» завершили роботи на мосту через залізницю на км 208 + 400 автодороги М-03 Київ – Харків – Довжанський на обході міста Лубни.
Востаннє масштабне оновлення на цій ділянці проводилося в 2012 році. Рестарт реконструкції відбувся влітку 2018 року. До цього рух транспорту проводився лише правим проїздом, а штучних споруд по лівому проїзду взагалі не було. Наразі автівки рухаються двома проїздами одночасно.
За словами депутата Лубенської міської ради від «Слуги Народу» Сергія Сіряченка, в межах масштабного ремонту траси М-03 прийняте рішення про оновлення шляхопроводів – їх підсилили, замінивши прогони і сваї. Тепер ця ділянка дороги відповідає всім вимогам і навантаженням габаритного транспорту.
«Автодорога М-03 Київ – Харків – Довжанський є однією з основних транспортних артерій України. На території Лубенщини після оновлення працює вуличне освітлення на автодорозі, облаштовані пішохідні переходи, встановлені необхідні дорожні знаки. Програма «Велике будівництво» і на території Лубен, і по всій Україні демонструє хороші результати», – додає Сергій Сіряченко.
Вінниччина: Ремонтуємо дороги
У Могилеві-Подільському відновили місцеві дороги, які ремонтували роками. Як розповів могилів-подільський міський голова Геннадій Глухманюк, обраний від партії «Слуга Народу», нині завершені роботи з поточного ремонту доріг, про які просили у зверненнях місцеві жителі.
Зокрема, за його словами, проведено ремонт дороги по вул. Дністровській, на міждворових проїздах по проспекту Незалежності, біля прибудинкових територій по площі Чорновола та вулицях Грецька, 14, Стависька, 75 і 77.
Також Геннадій Глухманюк повідомив про завершення поточного ремонту прибудинкової території по вул. Ставиській, 63.
«Голова ОСББ під час особистого прийому порушила питання про ремонт аварійних ділянок дворової дороги. За першої можливості провели ремонт. Дякую активістам будинку за допомогу в організації роботи», – сказав міський голова.
Михайло Сергійович, мешканець Дністровської, радіє новим дорогам: «Нарешті тепер і мені з палицею, і дітям на велосипедах, і матусям з візочками пересуватись відремонтованими дорогами буде зручно та безпечно», – каже він.
Київ: Працюємо над ліквідацією небезпечних відходів
Голова Київської міської організації політичної партії «Слуга Народу», народна депутатка Леся Забуранна спільно з головою Деснянської районної державної адміністрації Дмитром Ратніковим виїхали на територію заводу «Радикал», аби обговорити шляхи демеркуризації території підприємства та вивезення звідти відходів.
«Обговорили перспективи цих робіт та їх можливий формат, враховуючи, що питання зрушило з мертвої точки після ухвалення парламентом та підписання Президентом змін до Державного бюджету на 2021 рік», – розповіла депутатка.
Нагадаємо, серед врахованих в документі пропозицій народних депутатів є й пропозиція Лесі Забуранної виділити перші 8,5 млн грн на проєктування полігону «Лелів» у зоні відчуженння для вивезення відходів з території ВАТ «Радикал», медичних відходів та твердих побутових відходів. Отже, найближчим часом розпочнеться розробка проєктної документації для будівництва полігону у зоні відчуження, куди будуть вивезені небезпечні відходи з території колишнього заводу.
«З цим питанням не можна зволікати, адже Радикал, де містяться сотні тонн небезпечних ртутьвмісних відходів, без перебільшення є бомбою уповільненої дії. Він забруднює київське повітря парами ртуті, які є отруйними. Чим вища температура на вулиці, тим активніше відбувається випаровування ртуті. Саме тому в теплі дні біля Радикалу особливо небезпечно перебувати. Потрапивши в організм людини, ртуть акумулюється та залишається там на все життя», – наголошує народна депутатка.
Попри це, біля заводу активно вирує життя — тут знаходяться гуртожитки, здаються офіси, будуються нові житлові будинки. Факт, що забудовникам надали дозвіл на будівництво житлових приміщень в зоні дії заводу, потребує окремого вивчення та з‘ясування.
Відтак, під час виїзної наради Леся Забуранна з Дмитром Ратніковим домовилися спільно працювати над розробкою проєкту демеркуризації відходів. А також ініціювати широке обговорення цього питання за участі представників КМДА, депутатів, районної адміністрації та громадськості.
Черкащина: Висаджуємо дерева
Представники «Слуги Народу» долучилися до загальнонаціональної толоки з висаджування лісів у межах програми «Зелена країна».
Участь в акції взяли усі 10 держлісгоспів Черкащини. Спільними зусиллями вони висадили 90 тисяч сінців. З них близько шести тисяч сіянців сосни, дуба та берези невдовзі перетворяться на ліси у Дахнівському лісництві Черкаського держлісгоспу.
«У ході кампанії зі створення лісів на території переважно держлісгоспів Черкащини вже висаджено 803 тис. сіянців та саджанців. А спільними зусиллями інших лісокористувачів та ОТГ висаджено майже 22 тис. сіянців. Інформація внесена на карту сайту «Зелена країна», – зазначив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.
«Давайте особистим прикладом показувати, що створювати ліс – це приємно і правильно. Уявіть лише ваші відчуття, коли ви на власні очі бачитимете, як зростає Зелена країна, і ви знатимете, що теж зробили у цю справу свій внесок», – наголосив учасник акції, депутат Черкаської обласної ради від «Слуги Народу» Сергій Лісовий.
Нагадаємо, акція Держлісагентства «Створюємо ліси разом» в межах програми «Зелена країна» стартувала з 1 жовтня і триватиме до 30 листопада. Очікується, що в Україні за 3 роки буде висаджено 1 мільярд нових дерев, за 10 років – площу лісів буде збільшено на 1 мільйон гектарів.