Зе!Місцеві в боротьбі: ремонтуємо гімназії, боремося з незаконними забудовами та розвиваємо велосипедну інфраструктуру
- 5647
Депутати від «Слуги Народу» добиваються поліпшення умов навчання для школярів, ініціюють будівництво велодоріжок, дбають про чистоту в населених пунктах та борються із недобросовісними забудовниками.
Хмельниччина: Ремонтуємо Славутську гімназію
За сприяння народної депутатки від «Слуги Народу» Олени Копанчук цього року з Державного фонду регіонального розвитку спрямували 35 млн грн на реконструкцію першого корпусу Славутської гімназії №1. Тож у межах «Великого будівництва» до кінця року проєкт планують завершити.
За словами Олени Копанчук, кількість учнів у цьому навчальному закладі постійно зростає, і потрібно забезпечити належними комфортними умовами навчання учнів та вчителів.
«Під час роботи на окрузі я часто отримувала звернення від адміністрації навчального закладу та батьків із проханням посприяти у ремонті школи, на який цей заклад чекає вже роками. Ми подали проєкт і отримали позитивну відповідь. Розраховуємо, що вже наприкінці 2021 року учні будуть навчатись у сучасному корпусі Славутської гімназії», – зазначила Олена Копанчук.
Нагадаємо, що у 2020 році завдяки роботі Олени Копанчук було відремонтовано школи на Красилівщині, Ізяславщині та Теофіпольщині.
Донеччина: Розвиваємо велосипедну інфраструктуру
У Слов’янську депутати від «Слуги Народу» сприяють розбудові велосипедної інфраструктури. У місті вже розроблена «Концепція розвитку велоінфраструктури Слов’янської ТГ».
Стратегічний документ напрацювали за підтримки міжнародного фонду ООН та Громадських організацій «ПІ Теплиця», «Східноукраїнський велоклуб ТОР» та «СпільноHUB» у партнерстві з управлінням ЖКГ Слов’янської ради.
Стратегія передбачає будівництво більше 90 км велодоріжок та велосмуг, ще близько 500 км – за межами міста. А також встановлення велопарковок та ін.
Будувати їх пропонують під час проведення капітальних ремонтів доріг. Це не призведе до значного збільшення вартості робіт, але зробить подорожі велосипедом значно безпечнішими.
«Розвиток велосипедної інфраструктури відбувається в багатьох містах України. Слов’янськ не має бути винятком, – говорить депутат «Слуги Народу» Слов’янської міської ради, член комісії з питань комунального господарства Володимир Кирик.
Наразі ця концепція чекає затвердження міською радою.
«Втілення концепції є процесом не одного року. Безпосередньо взяв участь у розробці Програми розвитку велоінфраструктури Слов’янської ТГ на 2021 рік, що є стартом розвитку безпеки руху для велосипедистів. Як голова комісії з питань ЖКГ та людина, яка сама їздить велосипедом, наполягатиму, щоб під час розробки проєктів з капітального ремонту дорожнього покриття та тротуарів було враховано велоінфраструктуру відповідно до концепції», – зазначає Володимир Кирик.
Харківщина: Робимо населені пункти чистішими
Голова фракції «Слуга Народу» у Дергачівській міській раді Володимир Усов разом з жителями Слатиного влаштували велике прибирання.
Усього за кілька годин їм вдалось прибрати територію дитячого майданчика та три прилеглі вулиці міста. Як результат – зібрали понад 500 кг сміття. Окрім того, очистили понад 200 метрів берега річки Лопань, з якої витягли повалені дерева та зібрали 30 мішків трави та листя.
«Я покликав усіх охочих долучитись до акції і був здивований, скільки небайдужих людей проживає у селищі Слатине. Власними силами ми розчистили територію, де граються наші дітлахи – вони, до речі, теж допомагали у цьому. Дякую кожному за небайдужість, переконаний – такі акції будемо влаштовувати і надалі», – підсумував Володимир Усов.
Київ: Боремося з недобросовісними забудовниками
Депутатка Київської міської ради від «Слуги Народу» Ксенія Семенова разом з колегами Євгенією Кулебою та Владиславом Трубіциним зареєстрували проєкт рішення про розірвання договору оренди ділянки по вул. Петлюри, 29 у м. Києві. Річ у тім, що орендар самовільно зруйнував історичну пам’ятку XIX століття – прибутковий будинок Уткіна.
«Знесли його повністю незаконно, під наглядом «тітушні», при мовчазній згоді поліції, яка повинна злочинам запобігати. Що мало би бути далі в ідеалі? Місто мало би зобов’язати забудовника цеглинка за цеглинкою відновити будинок», – коментує Ксенія Семенова.
За її словами, наразі ділянка перебуває в оренді ТОВ «Приват» (Zim Group). Кримінальний злочин (самоуправство) щодо зруйнування об’єкта архітектури розслідуватиме прокуратура. Утім, є ризик, що тим часом забудовник при бездіяльності поліції продовжуватиме будувати на ділянці.
«Вивезе спершу сміття, потім побудує готель… Далі треба кінці в воду, тому через КМР проведуть зміну сторони договору. «Новий» орендар ділянку викупить. Все це буде з аргументами: «треба наповнювати бюджет міста» і «будинок все одно вже не повернути». Я дуже хочу помилятися і довести, що такого сценарію не буде. Тому ми реєструємо рішення про розірвання договору оренди з ТОВ «ПРИВАТ», – наголошує Ксенія Семенова.
Депутатка наголошує: місто не повинно мати господарських стосунків зі злочинцями. Доходи до бюджету міста не мають діставатися такою ціною.