Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Зе!Місцеві в боротьбі: Модернізуємо системи теплопостачання, ремонтуємо заклади культури та відстоюємо права дітей з інвалідністю

Зе!Місцеві в боротьбі: Модернізуємо системи теплопостачання, ремонтуємо заклади культури та відстоюємо права дітей з інвалідністю

Депутати від партії «Слуга Народу» ініціюють важливі енергозберігаючі проєкти, ремонтні роботи у закладах освіти та культури, сприяють збереженню підприємств і наводять лад у роботі спеціальних закладів для дітей.

Миколаївщина: Модернізуємо систему теплопостачання

Завдяки активній позиції представників партії «Слуга Народу» у Миколаєві один із мікрорайонів (127-й район) матиме модернізовану систему теплопостачання. Важливий енергозберігаючий проєкт буде втілений у життя спільно з міжнародною компанією НЕФКО. Його вартість – понад 900 тис. євро.

Після завершення проєкту щорічний економічний ефект очікується в межах понад 177 тис. євро. Це зменшення споживання теплової енергії та зниження викидів парникових газів більш, як наполовину.

Переговори щодо модернізації системи теплопостачання місто вело вже кілька років. Провести відповідні тендери вдалося вже після місцевих виборів – у перші місяці 2021 року. Завдяки ініціативі фракції «Слуга Народу» у Миколаївській міській раді на чолі з Тетяною Домбровською відбулися зустрічі з представництвом компанії НЕФКО в Україні, на яких узгодили деталі реалізації проєкту.

«Я впевнена в успішній  співпраці. Ми вивчили досвід НЕФКО, побачили  результати, які досягнуті на інших об’єктах, і  сподіваємося досягти такого ж результату в Миколаєві. Це значний крок для міста не тільки завдяки розвитку інфраструктури, а й тому, що це піднімає наш статус перед іншими фондами і партнерами. Звісно, ми маємо перемогу, але попереду ще багато технічних завдань, тому не розслабляємося, а працюємо», – прокоментувала Тетяна Домбровська.

НЕФКО –  Північна екологічна фінансова корпорація (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO), створена в 1990 році п’ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. Корпорація надає фінансову підтримку різним екологічно важливим проєктам, головним чином, у країнах Центральної і Східної Європи.

Рівненщина: Ремонтуємо Палац дітей та молоді

Рівненський Палац дітей та молоді потребує реконструкції. Зокрема, нагальне питання – ремонт покрівлі, адже зимові снігопади далися взнаки. Депутати від «Слуги Народу» вже погодили із заступником міського голови з питань освіти, культури і спорту Мариною Кізмічовою питання про виділення 200 тис. грн для виготовлення проектно-кошторисної документації на ремонт покрівлі. На контролі – і решта потреб закладу.

Саме ці питання обговорювалися під час зустрічі депутатки Рівненської міської ради від «Слуги Народу» Олександри Коваленко, депутата Рівненської обласної ради Андрія Карауша та нардепа Олександра Ковальчука з адміністрацією Палацу дітей та молоді.

Завдяки зусиллям педагогічного колективу та активності керівниці Ірини Первушевської заклад отримав статус Центру допрофесійної підготовки і першим став новим типом позашкільного закладу – навчально-виховним комплексом.

Профільні школи надають освітні послуги з допрофесійної підготовки та початкової професійної освіти. Клуби, секції та гуртки сприяють розвитку творчих інтересів, здоровому способу життя, організації вільного часу і дозвілля дітей та молоді. Утім, комунальні проблеми колектив не в змозі вирішити самостійно. Крім покрівлі, ремонту потребує також фасад, система теплопостачання. А територія навколо Палацу – благоустрою.

Олександр Ковальчук зазначає: «Тут уже більше 36 років не було капітального ремонту. Приміщення Палацу у критичному стані: тріщини у стінах, відсутнє оштукатурення однієї із стін будівлі, що призводить до зниженої енергоефективності та проблем з енергозбереженням. Підпірні стіни території закладу знаходяться в аварійному стані та зазнають постійного руйнування. Відтак існує великий ризик зсуву ґрунту, що стримується саме цими стінами».

Також нардеп зазначає, що на виготовлення комплексної проєктно-кошторисної документації на ремонт будівлі та прилеглої території Рівненського Палацу дітей та молоді потрібно близько 700 тисяч гривень. Оскільки сума є немалою, важливо, аби проект реалізовувався частинами. 

«Для мене Палац дітей та молоді в нашому місті асоціюється з дитячим містечком. Він дає знання і цікаве дозвілля 5 тисячам дітлахів. Тому вирішити проблеми закладу – наш пріоритет», – каже депутатка Олександра Коваленко.

Хмельниччина: Відстоюємо роботу залізничного депо

Попри інформацію щодо ймовірного закриття, локомотивне депо «Гречани» працюватиме та збільшуватиме потужності. Таких домовленостей було досягнуто в рамках зустрічі народного депутата від «Слуги Народу» Сергія Мандзія, заступника голови Хмельницької ОДА Сергія Ткачука та директора філії  «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Артема Мироновича.

«Локомотивне депо у Гречанах неможливо закрити, адже воно обслуговує велику кількість вантажних перевезень зерна на Хмельниччині», – зазначив Артем Миронович

Під час зустрічі виступив голова первинної профспілкової організації Микола Богачук, який розповів про ті проблеми, що найбільше турбують працівників депо. Це, зокрема,  соціальне забезпечення працівників та умови праці. Також голова профспілки висловив подяку депутатам фракції «Слуга Народу» за те, що допомогли відстояти депо восени минулого року.

Нагадаємо, що правління АТ «Укрзалізниця» 6 вересня 2020 року видало рішення, яке передбачає реструктуризацію локомотивного господарства, зокрема утворення з 1 листопада 2020 року експлуатаційних та ремонтних депо, а також подальшу ліквідацію чинних  виробничих підрозділів служби локомотивного господарства. Після такого рішення, працівники локомотивного господарства звернулись до депутатів фракції «Слуга Народу» у Верховній Раді України, завдяки яким відстояли можливість подальшої роботи депо.

Прикарпаття: Піклуємось про дітей з особливими потребами

На Івано-Франківщині відбулося виїзне засідання тимчасової слідчої комісії, яка розслідує випадки порушень прав дітей в ході реформування системи закладів інституційного догляду й виховання. Ініціювала засідання народна депутатка Олена Вінтоняк.

Члени комісії відвідали Долинський обласний центр соціальної підтримки дітей та сімей «Теплий дім». На сьогодні в центрі перебуває 31 дитина-сирота та 16 дітей з інвалідністю. 19 лютого 2021 року Івано-Франківська обласна рада ухвалила рішення про ліквідацію Центру.

Народний депутат, голова тимчасової слідчої комісії,  Павло Сушко називає дії обласної ради щодо ліквідації Центру необґрунтованими.

«Не було підстав взагалі ліквідовувати цей заклад. Ми на власні очі побачили, що тут діти в хороших умовах, які наближені до перебування в родині. Також отримують необхідні реабілітаційні процедури», – говорить Павло Сушко.

Члени тимчасової слідчої комісії також  перевірили умови роботи Соціального центру підтримки дітей та сімей Івано-Франківської обласної ради (м.Тлумач), де виявили грубі порушення прав дитини.

Будівля потребує капітального ремонту, адже приміщення закладу поступово знищує грибок і пліснява. Навчання ж дітей, яке має бути дистанційним, відбувається в одному приміщенні, що  порушує санітарно-епідеміологічних норми. У розпорядженні дітей лише одна душова та санвузол, а стан спортзалу не дозволяє якісно займатися фізичною активністю.

Обставини створення центру у Тлумачі та умови проживання дітей перевірить обласна прокуратура. Правоохоронці також вивчать законність спроби ліквідації «Теплого дому».

«Ми як народні депутати не допустимо цього, маємо всі підстави скасувати це рішення. Будемо робити все, аби «Теплий дім» зберегти», – наголосив Павло Сушко.

Діяльність комісії, яка виявила грубі  порушення прав дитини на Прикарпатті, посприяла поверненню шістьох дітей-сиріт до «Теплого дому», яких посеред навчального року перевели до Залучанського дитячого будинку. Повернули до «Теплого дому» і двох братів, яких неправомірно розлучили з ініціативи профільної дитячої служби.

Прокуратура має проаналізувати інформацію щодо законності перебування дітей у спеціалізованих закладах області.  Адже часто, там є вихованці, які офіційно не мають статусу дитини-сироти. А це порушення їхніх прав.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy