Зе!Місцеві в боротьбі: Ліквідуємо небезпечні залишки заводу, відкриваємо «активні парки», висаджуємо ліси
Депутати від партії «Слуга Народу» добиваються виділення коштів на ліквідацію небезпечних залишків заводу «Радикал», ініціюють відновлення стадіонів, відкривають «активні парки» та долучаються до екоакцій.
Київ: Ліквідуємо небезпечні залишки заводу «Радикал»
З державного бюджету на 2021 рік виділять 8,5 млн грн для проведення демеркуризації та вивезення відходів з території заводу «Радикал».
Це передбачає правка до проєкту держбюджету. Її ініціювала народна депутатка від «Слуги Народу», голова Київської міської парторганізації Леся Забуранна.
«Це «мертве» підприємство розташоване у самому серці лівого берега столиці. Зрештою на місці колишнього заводу зараз залишилися лише руїни. А ще – близько 200 тисяч тонн забрудненого ґрунту та будівельних конструкцій», – прокоментувала народна депутатка.
Колись завод «Радикал» був монополістом у виготовленні низки синтетичних матеріалів, які, зокрема, містять ртуть.
Після приватизації у 1996 році виробництво повністю припинилося. Це сталося з грубими порушеннями природоохоронного законодавства: з території не вивезли залишки хімічного виробництва та не провели дезактиваційні роботи.
Усі ці роки колишній завод забруднює київське повітря парами ртуті.
За оцінками фахівців, рівень випаровування цього металу перевищує допустимий рівень у 30 разів, а у спекотні літні дні – навіть у 40. У кілометровій зоні навколо цього «кладовища ртуті» розташовані три ТРЦ, десятки магазинів, частина зеленої зони біля метро «Лісова», житлові будинки.
Столична влада довгий час не могла дати раду із цією проблемою.
Аби зрушити це питання з місця та ліквідувати джерело екологічної катастрофи, народна депутатка внесла пропозицію щодо змін до бюджету.
«Найближчим часом розпочнеться розробка проєктної документації для будівництва сховища у зоні відчуження, куди будуть вивезені небезпечні відходи з території колишнього заводу «Радикал», — підсумовує Леся Забуранна.
Для цього зокрема використають полігон «Лелів». Він має перетворитися на багатофункціональний комплекс з демеркуризації, утилізації, оброблення, знешкодження, видалення та захоронення побутових, промислових та небезпечних відходів.
Прикарпаття: Висаджуємо ліс у Верховині
Жителі Верховинського району, волонтери, працівники лісгоспу, депутати від «Слуги Народу» Василь Бровчук, Світлана Уршеджук та Андрій Станкевич долучились до екологічної акції «Створюємо ліси разом», висадивши в селі Кривопілля молоді дерева.
На ділянці 1 га висадили саджанці лісових порід: ялиці білої 2,4 тис. шт., сіянці ялини трьохрічної – 800 шт., бука лісового – 800 шт., модрини – 25 шт.
«Акція привертає увагу всіх охочих, щоб кожен з них долучався до озеленення нашої держави, до збереження та відтворення лісів. Висадка дерев – це наш внесок в озеленення району і нашої держави. Спільно ми збережемо карпатські ліси та покращимо екологічну ситуацію в нашій державі», – зазначив депутат від «Слуги Народу» Василь Бровчук.
Донеччина: Розширюємо мережу «активних парків»
У Покровську в межах всеукраїнської програми «Здорова Україна» відкрили три «активні парки» в різних районах міста. Вони з’явились у парку Динасового заводу, на бульварі Андрющенка та біля спортивно-молодіжного центру «Факел».
Раніше у серпні у місті уже відкривали «активний парк» – у парку «Ювілейний». Сьогодні це популярна серед активних містян локація, на якій зручно займатись спортом у будь-який час.
«Приємно, що Покровськ вже має чотири нових та сучасних «активних парки», які дають ще більше можливостей для занять спортом. Розміщення парків зручне – поряд є школи та вищі навчальні заклади, багатоповерхівки. А отже містяни та школярі можуть відвідати їх будь-коли. Впевнена, що вони зацікавлять і молодь, і старше покоління», – наголосила депутатка Покровської міськради від «Слуги Народу» Олена Харчевна.
«Активний парк» має просте, але сучасне та актуальне наповнення: лавочка, шведська стінка, бруси, турніки, координаційна лінія та вільний простір. Біля кожного елемента встановлено табличку з QR-кодом, відсканувавши який можна переглянути онлайн-тренування. Вправи підібрані кваліфікованими тренерами та розділені на різні рівні складності.
Луганщина: Відновлюємо стадіон у Новопскові
За кошти держфонду регіонального розвитку (більше 8 млн грн) та обласного бюджету (більше 2 млн грн) у Новопсковській громаді капітально відремонтували стадіон «Будівельник».
Для стадіону придбали знаряддя та спортивну форму, на ньому змонтували електронне табло, лави для запасних гравців, а також нанесли розмітку поля. Вартість придбаного інвентарю – 84 тис. грн.
На стадіоні займаються 328 вихованців, з якими працюють 18 тренерів-викладачів. Там діти навчаються волейболу, футболу, греко-римській боротьбі, армспорту, паверліфтингу, гирьовому спорту, важкій та легкій атлетиці.
Голова ОДА Сергій Гайдай, який неодноразово перевіряв хід будівництва, позитивно оцінив якість робіт.
Депутат Новопсковської селищної ради від «Слуги Народу», директор Новопсковської ДЮСШ Валерій Літвінов розповів, що стадіону 35 років. І це перше будівництво, яке було зроблено для спортивної школи.
«Ще ми чекаємо на ремонт спортзалу. У нас чудовий зал у Новопскові, який побудований водночас зі стадіоном, він теж потребує вкладень. Ще жодного разу не робили капітальний ремонт. У сільських районах такого залу немає. Дуже б хотілось, щоб і його включили в проєкт по реконструкції».