Зе!місцеві в боротьбі: історична спадщина, чесні зарплати, дитячий спорт
Місцеві депутати від «Слуги Народу» рятують пам’ятку архітектури у Дрогобичі, розчищають річку Гірський Тікич, вимагають чесного нарахування заробітної плати службовцям, захищають зелені зони від забудови та розвивають сучасні види спорту.
Львівська область: рятуємо дрогобицький Шпихлір
Фракція «Слуги Народу» у Дрогобицькій міській раді не голосуватиме за передачу історичної землі в приватні руки! У Дрогобичі виникла безпрецедентна подія навколо однієї з пам’яток архітектури національного значення – Дрогобицької житниці, яку ще називають Шпихлір.
Місцева влада має намір передати земельну ділянку площею 4956 кв.м в оренду ТзОВ «Промагроінвест ЛТД» для ведення особистого селянського господарства терміном на 5 років. Але ця земля частково знаходиться в охоронній зоні пам’ятки архітектури національного значення – дрогобицького Шпихліра.
Це викликало обурення у громадськості.
«Таке рішення суперечитиме нормам чинного земельного законодавства, і по своїй суті є аморальним», – переконаний член фракції «Слуга Народу» Дрогобицької міськради Степан Кулиняк.
Варто додати, що у разі ухвалення злочинного рішення Дрогобицька пам’ятка архітектури XVIII ст. може втратити співфінансування проєктних і ремонтно-реставраційних робіт з обласного та державного бюджетів. До того ж не так давно територію цієї пам’ятки рятували від прокладання дороги.
На останньому засіданні сесії рішення про оренду не ухвалили. Фракція «Слуги Народу» у Дрогобицькій міській раді вважає можливу передачу землі Дрогобицької житниці у приватні руки неприпустимою і надалі відстоюватиме збереження пам’ятки.
Черкаська область: чистимо річку Гірський Тікич
Річку Гірський Тікич, що тече на Тальнівщині, почали розчищати від чагарників. Ініціатором та спонсором робіт із розчистки берегової лінії став депутат Черкаської облради від фракції «Слуга Народу» Ігор Новицький.
Аварійні та старі верби поріжуть на дрова, що слугуватимуть паливним матеріалом для Тальнівського будівельно-економічного коледжу та Кривоколінського НВК.
«До нас неодноразово зверталися жителі Кривих Колін, аби ми прибрали сухі чагарники, повалені та аварійні дерева, вирубали непотрібні насадження, які розрослися на березі Тікича. Якщо залишити чагарники та дерева, що перетворили берег на непрохідні джунглі, то Тікича не буде видно взагалі. Тому ми пообіцяли людям розчистити річку – і зараз це виконуємо», – коментує Ігор Новицький.
Черкаська область: розвиваємо вітрильний спорт
У Черкасах буде створено нове відділення вітрильного спорту для дітей. Ініціатором відкриття стало ГО «Козацькі вітрила», яке очолює депутат міськради від фракції «Слуга Народу» Сергій Прядка.
«Було дуже важко і непросто відкрити вітрильне відділення в Черкасах. Але ми не опускали руки і таки реалізували цей проєкт. Проте наша мета, щоб у Черкасах була повноцінна вітрильна школа», – зазначив Сергій Прядка.
Велика увага приділятиметься безпеці на воді. Юні спортсмени обов’язково будуть одягнуті у рятувальні жилети, також під час навчання безпеку контролюватиме човен супроводу.
Заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна зауважила, що дуже важливо підтримувати і розвивати такі ініціативи: «Це чудова можливість для дітей займатися корисним видом спорту, перебувати на свіжому повітрі, загартовуватися. Ми і надалі підтримуватимемо ініціативи людей, які прагнуть зробити наше місто кращим, а дітей – перспективними спортсменами».
У Черкаській вітрильний школі діятиме 4 групи. Вже є чимало дітей, які виявили бажання до неї записатися.
Сумська область: за справедливі зарплати
На Сумщині депутатка Путивльської міської ради від «Слуги Народу» виступила проти надвисоких зарплат для чиновників найбільш дотаційної громади регіону. Ольга Бутова обурилася розмірові зарплат місцевих чиновників.
Народна обраниця виклала у соцмережі відповідні документи та розповіла про розподіл премій до календарних свят. Як виявилося, зарплатня заступника міського голови сягнула понад 80 тисяч гривень. І це у той час, коли зарплатня працівників бюджетної сфери не перевищує 6 тисяч гривень на місяць, а Путивльська громада – одна з найдотаційніших у регіоні.
«В місцевій лікарні відсутнє опалення, температура в палатах не піднімається вище 14 градусів. Одна з причин перебоїв з опаленням – скасований місцевою владою тендер на поставку палива для лікарні, що посадовці пояснюють «економією» та браком коштів в бюджеті», – обурюється представниця «Слуги Народу» Ольга Бутова.
Аби змінити ситуацію, депутатка звернулася до міської влади з пропозицією внести зміни в рішення сесії про премії в розмірі 50%, а також скасувати премії до календарних свят. Ініціативу Ольги Бутової підтримали місцеві жителі, які вийшли з мітингом до будівлі міськради.
Проєкт рішення, який передбачає скасування завеликих виплат, вже підготовлений. Путивльські депутати мають розглянути його на наступній сесії.
Миколаївська область: ремонт у під’їздах будинків
«Слуга Народу» у міській раді Миколаєва відстоюватиме право містян на якісні та повноцінні ремонти у під’їздах багатоповерхівок.
Голова фракції «Слуги Народу» у міській раді Тетяна Домбровська попередила депутатів, що буде давати миколаївцям номери телефонів членів бюджетної комісії, щоб вони самотужки пояснювали людям, чому з міського бюджету не виділяються кошти на повноцінну заміну вікон у під’їздах.
Йдеться про рішення щодо виділення фінансування для роботи Департаменту енергоефективності в 2021 році.
2 березня Тетяна Домбровська поставила запитання своїм колегам з бюджетної комісії:
«Сьогодні департамент надіслав відповідного листа до бюджетної комісії. Однак розгляд питання фінансування не відбуваєтся. Чому? Адже мешканці Миколаєва скаржаться на те, що роботи із заміни вікон не завершені».
Депутатка поцікавилася, яка причина затримки виділення коштів. У підсумку, після тривалого обговорення голова міської фракції «Слуга Народу» висловила сподівання, що робота міської ради, а разом з нею і життя миколаївців, нарешті зміняться на краще.
Закарпатська область: захистити зелену зону
Ужгородські «Слуги Народу» зупинили незаконну приватизацію землі. Ще в лютому 2018 року один із ужгородських забудовників вирішив приватизувати 7 соток прибудинкової території шахрайським методом. На щастя, активісти тоді змогли зупинити цей процес.
Минуло майже три роки, як на сесії Ужгородської міської ради знову підняли «забуте» питання – передачу зеленої зони у власність забудовника. Депутат міськради від «Слуги Народу» Олександр Волосянський неодноразово допомагав мешканцям відстоювати їхні території, тому й ця ситуація не стала винятком.
«Ще до початку сесії розповів про цю ситуацію колегам-депутатам і знайшов порозуміння та підтримку. Як результат – інтерес громади переміг над лобістськими зусиллями забудовника: в передачі 7 соток зеленої зони прибудинкової території – відмовлено! Буду й надалі боротися за наші прибудинкові території. Зроблю все, щоб захистити містян від незаконних забудов і зберегти наші зелені зони!», – запевняє Олександр Волосянський.
На контролі депутат тримає й інші проблемні ситуації, пов’язані з благоустроєм та земельними питаннями.
Закарпатська область: кросфіт для всіх
Завдяки ініціативі депутата Ужгородської міськради від «Слуги Народу» Ірини Азізян, найближчим часом в Ужгороді встановлять надсучасний спортивний майданчик. Ірина – не просто депутатка, а ще й завзята спортсменка, тому перша її пропозиція на сесії в міській раді – зведення кросфіт- майданчика.
Ідею підтримали більшість колег, ба більше – внесли в фінансування з міського бюджету, виділивши на нього 500 тисяч гривень. Народна обраниця впевнена: кросфіт-майданчик дасть змогу багатьом місцевим жителям вільно займатися цим популярним видом спорту у зручному місці. Тим більше, мова йде про популяризацію здорового способу життя сучасними методами.
«Кросфіт-бокс – це просто надзвичайна ідея, інновація для нашого міста та області! У молоді відсутня можливість займатись спортом поза межами спортзалів та секцій. У дворах багатоповерхівок, звісно, можна знайти якісь “турніки”, які радше підходять для вибивання килимів, – каже Ірина Азізян. – Орієнтація молоді всіх верств населення на активний спосіб життя – одне з надважливих завдань. Цей комплекс буде доступним для всіх і кожного. Тут зможуть займатися аматори, спортсмени, готуючись до змагань».
Подібні майданчики вже функціонують в Ужгороді, але саме кросфіт-боксів ще немає. Аби реалізувати проєкт, потрібно чимало сил, часу та коштів, проте за підтримки всіх рівнів органів влади спортивний майданчик буде зведено.
На черзі – обрання локації для майданчика. Після цього підрядники одразу візьмуться за роботу. Проєкт планують завершити до кінця 2021 року.
Хмельницька область: жіноча нагорода
Національний демократичний інститут відзначив нагородою «Уламок стереотипів» за активну політичну діяльність депутатку Хмельницької міської ради від «Слуги Народу» Інну Ящук.
Даною відзнакою нагороджуються жінки, які руйнують стереотипи у політиці, мають власну позицію та впевнено ідуть до результату, незважаючи на бар‘єри та лабіринти.
«Знаю, що восени 2020 року напередодні місцевих виборів «шлях для жінок» в політику постав перед Верховною Радою у вигляді велетенського лабіринту. А сьогодні одна з частин лабіринту в мене, символічний подарунок!», – прокоментувала на своїй сторінці у Facebook Інна Ящук.
Вітаємо з черговою нагородою та бажаємо подальших перемог у політичній діяльності!
А что запланированно в Одесской области ? И когда начнутся работы ?