Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Зе!Місцеві в боротьбі: Ініціюємо перевірку земель, працюємо над створенням лабораторії штучного інтелекту, облаштовуємо набережну

Зе!Місцеві в боротьбі: Ініціюємо перевірку земель, працюємо над створенням лабораторії штучного інтелекту, облаштовуємо набережну

Депутати від партії «Слуга Народу» ініціюють комплексну перевірку радіоактивно забруднених земель та оновлення набережних, виділяють кошти на створення науково-дослідних лабораторій, працюють над збереженням культурних пам’яток.

Житомирщина: Ініціюємо перевірку радіоактивно забруднених земель

За ініціативи фракції «Слуга Народу» у Житомирській обласній раді ухвалено звернення до Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо  комплексної перевірки радіоактивно забруднених земель Житомирщини на відповідність їхнього використання під сільськогосподарські угіддя.

Внаслідок аварії на ЧАЕС частина населених пунктів півночі Житомирської області перебуває у зоні безумовного відселення або віднесені до 2 та 3 категорії радіаційного забруднення. На таких територіях будь-яка сільськогосподарська діяльність заборонена чи обмежена законом.

Але частина земель в перспективі може повернутися до сільськогосподарського обігу. Це значно розширило б фінансову спроможність об’єднаних громад Житомирщини.

«Одним із найголовніших напрямків, що може призвести до значного економічного розвитку об’єднаних територіальних громад півночі Житомирщини, є проведення повторного радіологічного обстеження, інвентаризація виведених з користування сільськогосподарських угідь, зміна їхнього статусу з урахуванням вимог радіаційної безпеки», – йдеться у зверненні.

Тобто за результатами обстежень можна ухвалити рішення про продовження обмежень на обробіток або про переведення їх в іншу категорію, чи взагалі про скасування будь-яких обмежень.

З огляду на високу вартість та великі обсяги досліджень, депутати пропонують провести таке дослідження за рахунок коштів державного бюджету.

«Наполягатимемо, щоб в бюджеті на 2022 рік були передбачені цільові кошти на радіаційні дослідження земель громад півночі Житомирської області. Міністерство захисту довкілля вже підтримує цю ініціативу і готове розпочати дослідження разом із Державною агенцією зони відчуження та Академією наук України», – прокоментував ухвалене рішення народний депутат України, голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.

Запоріжжя: Працюємо над створенням лабораторії штучного інтелекту

Депутатки Запорізької обласної ради від «Слуги Народу» Олена Жук та Маргарита Трипольська спрямували 250 тис. грн на комп’ютерне обладнання, що стане «мозком» сучасної лабораторії, яку незабаром відкриють у головному корпусі Національного університету «Запорізька політехніка». Вдалося це завдяки програмі сприяння виконанню депутатських повноважень.

Створення науково-дослідних лабораторій – ініціатива Міністерства цифрової трансформації. Ідею розвитку штучного інтелекту підхопили в «Запорізькій політехніці», де в лабораторіях вже ведуться розробки і студенти досліджують можливості штучного інтелекту в цифрових технологіях.

В університеті організовують науково-дослідний простір та створюють сучасну лабораторію, де і буде встановлене комп’ютерне обладнання, придбане за виділені депутатками кошти.

Голова облради Олена Жук переконана у важливості запровадження сучасних освітніх технологій для молоді:

«Світ сучасних інформаційних технологій вимагає новаторських підходів у системі вищої освіти. Тому створення таких лабораторій на базі Запорізької політехніки – важлива частина розвитку вишу. Депутати обласної ради зробили перший крок – допомогли у придбанні обладнання. Результатом запровадження сучасної лабораторії стануть наукові розробки студентів, які сьогодні дуже потрібні в промисловому комплексі».

Зі свого боку Маргарита Трипольська зазначила, що Запорізька політехніка завжди була в лідерах цифрової освіти, та побажала університету й надалі залишатись магнітом для талановитої молоді.

Прикарпаття: Облаштовуємо набережну в Галичі

У місті Галич на завершальному етапі роботи з облаштування набережної річки Дністер.

Цей об’єкт реалізується завдяки коштам  Державного фонду соціально-економічного розвитку, котрі спрямував народний депутат України від «Слуги Народу» Ігор Фріс. А це понад 2 млн грн.

Також завдяки ініціативі депутатки фракції «Слуга Народу» в Івано-Франківській обласній раді Аріни Сивак та її колег, на облаштування велосипедної та пішохідної доріжок набережної річки Дністер від пішохідного мосту до вул. Данила Галицького виділили 1,5 млн гривень. Там також встановлять антивандальні столики, лавочки, проведуть освітлення, збудують містки та декоративні арки.

«Мрія багатьох галичан – затишна й ошатна набережна, якою приємно прогулятися самому та куди приємно привести гостей, де можна бути спокійним за безпеку дітей, – почала оживати. Облаштування набережної в місті стане ще одним кроком до втілення ідеї про мільйон туристів в Галичі», – коментує депутатка Івано-Франківської обласної ради від «Слуги Народу» Аріна Сивак.

Київ: Зберігаємо культурні пам’ятки

Депутат Київської міської ради від політичної партії «Слуга Народу» Владислав Трубіцин звернувся до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, щоб з’ясувати, що було зроблено для збереження унікальної для міста садиби Терещенків.

«Кутовий будинок в готичному стилі кінця ХІХ столітті на розі бульвару Шевченка та вулиці Михайла Коцюбинського не можна не помітити. Він хоч і знаходиться у занедбаному стані, але не втратив свого шарму та витонченості», – розповідає Владислав Трубіцин. 

Це садиба відомої родини цукрових магнатів і меценатів Терещенків. Будівля належить до об’єктів культурної спадщини і є невід’ємною частиною архітектурного ансамблю старого Києва. Наразі ж вона перебуває у вкрай незадовільному стані.

Депутат Київської міської ради додає, що у нинішньому вигляді наступну зиму ця пам’ятка архітектури може не пережити, а також пояснює:

«У 2007 році будівля офіційно перейшла до нинішнього власника, ТОВ «Центрелеватормлинбуд». Згідно з інвестиційною угодою її мали реставрувати, натомість – збираються реконструювати, тобто перебудувати і змінити первинний вигляд. Останні майже 15 років нащадки відомої родини разом із громадою борються за збереження цієї пам’ятки архітектури.

Київська міська прокуратура через суд намагається розірвати інвестиційний договір з ТОВ «Центрелеватормлинбуд». На мій погляд, це єдиний правильний вихід, якщо забудовник не виконує умови інвестиційної угоди. Ми маємо боротися за кожну таку пам’ятку, кожну цеглинку таких будівель, щоб вони не зникли назавжди з історичного обличчя столиці».

Тож Владислав Трубіцин звернувся до Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, щоб з’ясувати, які заходи було вжито для збереження цієї архітектурної пам’ятки і дізнатися, який саме проєкт робіт було погоджено із забудовником.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy