Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Зе!Місцеві в боротьбі: Дбаємо про житло для дітей-сиріт, відкриваємо оновлені відділення в лікарнях, модернізуємо заклади освіти

  • 5672
Зе!Місцеві в боротьбі: Дбаємо про житло для дітей-сиріт, відкриваємо оновлені відділення в лікарнях, модернізуємо заклади освіти

Депутати від партії «Слуга Народу» ініціюють забезпечення житлом дітей-сиріт, працюють над оновленням відділень у лікарнях, модернізацією закладів освіти та ремонтами харчоблоків у школах.

Житомирщина: Вирішуємо проблему із забезпеченням житлом дітей-сиріт

Понад 50 дітей-сиріт Житомирщини отримали компенсацію на придбання житла. Це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Усі вони давно перебувають у черзі на житло і до цього часу не мали можливості придбати квартиру чи будинок.

Торік на реалізацію відповідної програми було спрямовано 17,2 млн грн.

«Проблема із житлом – одна з найбільш актуальних, з якими у дорослому житті стикаються діти після інтернатних установ. Держава взяла на себе зобов’язання піклуватися про найбільш вразливі верстви населення – дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Фракція «Слуга Народу» в Житомирській обласній раді підтримала виділення коштів для компенсації за житло для таких осіб. Ми й надалі будемо працювати у цьому напрямку. Адже у загальній черзі на поліпшення житлових умов все ще перебуває понад тисяча мешканців Житомирщини», – каже депутатка Житомирської обласної ради від фракції «Слуга Народу» Людмила Кицак.

Державою визначено, що розмір грошової компенсації за рахунок субвенції залежить від вікової категорії отримувачів. Так, особи віком від 16 до 24 років отримали від держави 100% суми компенсації, особи до 35 років – 70%, а старше 35 років – 30%.

Харківщина: Відкриваємо нове приймальне відділення лікарні 

Майже 1000 кв. метрів площі, нові рентген-апарат і комп’ютерний томограф – у 2021 році у межах програми «Велике будівництво» реконструювали приймальне відділення Куп’янського територіального медичного об`єднання (ТМО).

На першому поверсі приймального відділення Куп’янського ТМО розташували реанімаційну залу, де лікарі зможуть за потреби надати пацієнту хірургічну допомогу. Це необхідно при пораненнях та інших важких випадках, адже не втрачається дорогоцінний час, потрібний для порятунку життя постраждалого. Вхідні групи відділення облаштували пандусами та підйомниками для людей із інвалідністю. 

У будівлі зробили три окремих входи та виходи: для хворих, які доставлені до відділення «швидкою», для інфекційних хворих та основний вхід до відділення.

Для комфортної роботи самого медичного персоналу у відділенні обладнали кімнату відпочинку.

«Нам є чим пишатись. Протягом 2021 року завдяки програмі «Велике будівництво» в Харківській області вдалось відремонтувати понад 40 об’єктів. Особлива увага приділялась медичним закладам. Після реконструкції відкрили 14 приймальних відділень у центральних районних та міських лікарнях. Важливо, що у межах робіт заклади також забезпечили новим сучасним діагностичним обладнанням», – говорить заступник голови фракції у Верховній Раді, очільник Харківської обласної організації партії «Слуга Народу» Павло Сушко. 

Дніпропетровщина: Модернізуємо Лихівський ліцей 

У селищі Лихівка Кам’янського району розпочали капітальний ремонт ліцею в межах програми «Велике будівництво». Це – опорний заклад у громаді, де навчається 280 учнів. Дітей туди привозять шкільними автобусами з шести віддалених сіл. Утім, будівлю не ремонтували майже пів століття. 

«Діти – це найдорожче і найголовніше, про що ми маємо дбати. Це наше майбутнє. Тому по всій області для наших найменших мешканців зводять садочки, ремонтують школи, стадіони. У Кам’янському районі завдяки програмі «Велике будівництво» ремонтують стадіон у Божедарівці та ліцей у Лихівці, щоб наші діти розвивалися та навчалася у сучасних умовах, мали гідний освітній простір», – прокоментував депутат Кам’янської міськради від політичної партії «Слуга Народу» Олександр Савченко. 

У Лихівському ліцеї повністю оновлюють фасад, дах, коридори, класи, підлогу. 

Модернізують і харчоблок. Для кухарів встановлять сучасне обладнання: електричні картоплечистки, м’ясорубки, спеціальні лінії видачі страв із функцією підігріву – теплові марміти. А у відреконструйованій спортивній залі буде спеціальний професійний лінолеум, обладнання для волейболу та баскетболу.

Львівщина: Оновлюємо їдальні у школах 

Понад 79 млн грн державної субвенції отримає цьогоріч Львівщина на оновлення харчоблоків у закладах освіти. Уже готові пропозиції щодо модернізації їдалень від територіальних громад із усіх районів. Школи можуть отримати кошти на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт їдалень.

«Не з чуток знаю, як мама двох діток, що правильне та збалансоване харчування є основою нормального розвитку малечі, сильного імунітету та здорових звичок. Де ж переймає дитина ці правильні звички, які пізніше стають буденністю здорової людини? Звісно, що вдома та у школі. Харчова поведінка й культура харчування теж формуються у школі. Тому я переконана, що реформа шкільного харчування, яка зараз триває в Україні з ініціативи першої леді Олени Зеленської, сприятиме здоровому розвитку наших дітей», – наголосила Наталія Серватяк, депутатка Львівської райради від «Слуги Народу», лідерка руху «Зе!Жінки» на Львівщині.

У закладах поліпшать умови праці для кухарів, створять додаткові можливості для дотримання усіх технологічних процесів і санітарних норм.

Адже застаріле обладнання не відповідає сучасним вимогам техніки безпеки персоналу. А деякі школи області взагалі не мають необхідного забезпечення.

Також, відповідно до нововведень, приміщення харчоблоку стануть світлішими, просторішими, для шкіл закуплять безпечні та зручні меблі, посуд, холодильне обладнання та встановлять сучасні системи вентиляції та навіть вловлювачі жиру.

Оновлення харчоблоків у школах Львівщини планують розпочати вже у квітні цього року.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy