Зе!Місцеві в боротьбі: Дбаємо про соціальний захист ветеранів, відстоюємо роботу шпиталів, відкриваємо спортивні майданчики
Депутати від партії «Слуга Народу» долучаються до вирішення проблем ветеранів АТО/ООС, шукають шляхи відновлення лікувальних установ, відкривають спортивні майданчики та ініціюють перевірку стану міських фонтанів.
Житомирщина: Дбаємо про соціальний захист ветеранів АТО/ООС
Проблемам соціального захисту ветеранів був присвячений тематичний круглий стіл, що відбувся у Житомирі в межах виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. У засіданні взяли участь народні депутати України, представники профільних міністерств, голова обласної ради та представники ветеранських організацій.
«Кожна область важлива, але Житомирщина серед лідерів і за кількістю учасників бойових дій, і за кількістю загиблих воїнів. Тому ветеранські питання тут особливо гострі», – пояснив народний депутат України, голова обласного осередку партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко.
Зокрема, вирішення потребують проблеми медичного забезпечення та оздоровлення, психологічної та соціальної реабілітації, забезпечення житлом та виділення земельних ділянок, професійної адаптації тощо.
Представники ветеранської спільноти вважають, що подібні зустрічі вкрай необхідні, оскільки дозволяють обмінюватися думками та вирішувати проблеми. Зокрема, на цьому круглому столі відбулася дискусія з приводу законопроєкту про монетизацію пільг. Наприклад, ветеранські організації висловилися проти такого нововведення. При цьому новою, тіснішою формою взаємодії ветерани задоволені.
«Важливість таких зустрічей для нас є надзвичайно актуальною. Тому що тільки в діалозі ми зможемо знайти істину і конструктивно працювати. Сьогодні в нашому суспільстві необхідне змістовне спілкування з органами місцевого самоврядування та з центральними органами влади. Тоді ми перебуватимемо на правильному шляху», – зазначив Михайло Сліпченко, голова консультативної ради у справах ветеранів та сімей загиблих захисників України при Житомирській ОДА .
Голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко підкреслив, що круглі столи, які об’єднують представників усіх гілок влади навколо вирішення проблем ветеранів, важливі. Адже це показник того, що учасники бойових дій не залишаються сам на сам зі своїми проблемами.
«Важливо, щоб ми не втратили всі напрацювання, які отримали в межах цього та іншого круглих столів та виїзних засідань. Це мають бути не просто декларації. Рішення повинні втілюватися у конкретних бюджетних програмах під час формування державного бюджету. І головне – необхідно забезпечити фінансування цих статей видатків належним чином», – підкреслив Арсеній Пушкаренко.
Нагадаємо, за статистикою, з початку проведення АТО/ООС у Житомирській області обліковується 378 родин загиблих (померлих) військовослужбовців-учасників АТО/ООС.
На обліку в органах соціального захисту населення перебуває 16,2 тис. учасників бойових дій. 1864 особи з інвалідністю внаслідок війни та 592 особи членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни.
Сумщина: Відстоюємо шпиталь у Шостці
Фракція «Слуга Народу» в Сумській обласній раді виступала за збереження шпиталю для ветеранів у Шостці. Відповідне звернення оприлюднив на сесії облради депутат від «Слуги Народу» Олексій Романько.
Сьогодні з трьох поверхів, які займає терапевтичне відділення шпиталю у Шостці, функціонує лише один, і той наразі простоює через карантин. Заклад не має можливості надавати цілодобову лікарську допомогу.
Депутатська фракція партії «Слуга Народу» в обласній раді на чолі з Микитою Банею виступила з ініціативою розгорнути терапевтичне відділення шпиталю у Шостці на базі колишнього дитячого туберкульозного санаторію та створити там повноцінне реабілітаційне відділення для учасників АТО/ООС. Санаторій наразі не функціонує.
У закладі працюватимуть кабінети функціональної діагностики, масажу, фізіотерапії, лікувальної фізкультури, стоматкабінет. Тут буде вільний доступ до інтернету, сучасні телевізори та харчоблок. Проведено ремонт практично всіх приміщень, крівлі, замінено вікна, встановлена система відеоспостереження, пожежна сигналізація.
За підтримки народного депутата України від «Слуги Народу» Михайла Ананченка заклад буде укомплектовано додатковим сучасним медобладнанням.
Черкащина: Відкриваємо спортмайданчики
У черкаському парку «Сосновий бір» почав діяти новий спортивний майданчик. Його відкрили в межах реалізації програми «Здорова Україна». Черкаський спортивний майданчик став першим у країні, який побудовано за програмою «Активні парки – локації здорової України».
«На його облаштування з міського бюджету виділили 45 тис. грн, – говорить заступник міського голови Черкас від «Слуги Народу» Анастасія Чубіна. – Такі парки у Черкасах з’являтимуться і надалі. Головна ідея – пропагувати, що спорт – це легко, доступно і корисно».
На кожному майданчику розміщені таблички з QR-кодом. Відсканувавши їх, любителі активного відпочинку можуть обрати комплекс вправ відповідно до індивідуального рівня підготовки.
«Проєкт “Здорова Україна” – це не лише про встановлення тренувальних майданчиків, це про заохочення молоді і в цілому всього населення до активного способу життя і до тренувань», – наголосив голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко.
У перспективі тут на вихідних працюватимуть координатори, які допомагатимуть любителям спорту тренуватися правильно та ефективно. Крім того, за словами голови ОДА, вони вестимуть свою сторінку у соцмережах. Йдеться про створення спільноти під назвою «Здорова Україна», яка має заохочувати молодь до занять спортом.
Невдовзі на Черкащині діятимуть три Активних парки – у Черкасах, Золотоноші та в Умані. У планах – відкрити такі локації у кожній територіальній громаді.
Полтавщина: Перевіряємо стан міських фонтанів
Депутатка Полтавської міськради від «Слуги Народу» Катерина Бабіч ініціює перевірку стану міських фонтанів. З відповідною пропозицією вона виступила на засіданні постійної комісії з питань розвитку міського господарства.
«Очевидним є те, що багато конструкцій фонтанів по Україні у незадовільному стані. Полтава – не виняток, бо оновлення фонтанів не є частим явищем. При вирішенні цього питання ми не можемо рухатися хаотично. Ця зона відповідальності лежить на КП «Декоративні культури», тому для мене важливо знати про технічний стан фонтанів, фінансування на утримання і обслуговування, яка стратегія розвитку цих об’єктів», – коментує депутатка.
Всього у Полтаві 7 фонтанів. Вони функціонують з п’ятниці по неділю та у святкові дні зранку до 21:00.
Зауважимо, що депутатський корпус ухвалив протокольне рішення щодо перевірки фонтанів. Інспекцію проведуть члени комісії.
Катерина Бабіч переймається тим, що багато міських водограїв пустують, через що конструкції можуть піддаватися вандалізму.