Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Зе!Місцеві в боротьбі: дбаємо про пожежну безпеку, рятуємо сільські школи, припиняємо незаконне будівництво

Зе!Місцеві в боротьбі: дбаємо про пожежну безпеку, рятуємо сільські школи, припиняємо незаконне будівництво

Депутати від партії «Слуга Народу» докладають зусиль, аби захистити ліси від пожеж, зберегти школи у невеликих селах, не зупиняти шахти, які дають роботу тисячам людей, а також – протистоять незаконному захопленню землі під забудови.

Житомирщина: попереджаємо лісові пожежі

Мільярди гривень збитків державі, десятки тисяч знищених у полум’ї  гектарів лісу, тисячі загиблих тварин та п’ять років на ліквідацію наслідків – такими є сумні результати пожеж на півночі Житомирщині навесні 2020 року. Що вже зроблено за рік та що треба зробити, аби трагедія не повторилася?

Цьому питанню голова Житомирського обласного осередку партії «Слуга Народу», народний депутат Арсеній Пушкаренко присвятив робочий візит в Овруч та навколишні ліси, які найбільше постраждали від пожежі. Адже окрім сухої погоди, причиною масштабних пожеж став незадовільний стан лісового господарства області.

«На всю область налічувалося близько 30 пожежних водойм за потреби хоча б 400. Захаращені просіки. І фактично відсутня матеріально-технічна база у лісової пожежної охорони. Це результат бездіяльності попередніх років. Ліс розглядали виключно як ресурс, з якого все викачували й нічого не вкладали», – зазначив Арсеній Пушкаренко.

За його словами, за останній рік змінилося багато. Ухвалено низку законів, запущена реформа Держлісагентства, в Житомирській області наводять у лісі лад. Зокрема, вже створено понад 500 пожежних водойм, а до травня їх стане більше 800. Відновлено просіки, закуплено новий автотранспорт та протипожежні наплічники для лісівників, ведеться відеонагляд. В планах – проведення протипожежних навчань.

Вінниччина: рятуємо сільські школи

Зберегти школи у селах Почапинці та Кармалюкове Жмеринського району – таке завдання поставили перед собою місцеві депутати від партії «Слуга Народу».

З такою проблемою до народної депутаткиІрини Борзової та депутатів місцевих рад від «Слуги Народу» звернулись жителі дев’яти сіл району. Люди обурені наміром Жмеринської міської ради реорганізувати (фактично ліквідувати) школи в громаді, які розташовані у селах Почапинці та Кармалюкове. У міській раді готують рішення про те, щоб перевести більше двох сотень дітей та педпрацівників у село Курилівці. Своє рішення аргументують тим, що в Курилівцях краща будівля школи. Але в цій школі навчається 14 дітей, дороги до села – невідремонтовані, немає також шкільного автобуса.

Ірина Борзова разом із депутатами Жмеринської міської ради та депутаткою обласної ради від «Слуги Народу» Інною Цимбал відвідали сільські школи, які планують реорганізувати. У кожному селі поспілкувались з людьми, батьками, педагогами і старостами.

«У школах Почапинець і Кармалюкового – чудові педколективи. Ці школи повинні бути. Адже сьогодні немає умов, аби дітей і педагогічних працівників щодня возити на відстань 14-18 кілометрів», – говорить народна депутатка Ірина Борзова.

Щоб перевозити більше 200 дітей щодня, потрібно 10 автобусів. Утім, коштів на їх закупівлю у місцевому бюджеті не передбачали.

 «Депутати з фракції «Слуга Народу» у Жмеринській міській раді однозначно не будуть голосувати за рішення про реорганізацію шкіл. Ми будемо захищати людей. І зробимо все можливе для того, щоб школи працювали і надалі», – каже голова фракції Юрій Войтович.

Депутатка Вінницької обласної ради від «Слуги Народу» понад 15 років працювала у галузі освіти, тож добре розуміє, як важливо зберегти школи у селах. Тому депутати обіцяють зробити все можливе, аби зберегти навчальні заклади у селах Почапинці та Кармалюкове.

Кіровоградщина: підтримуємо шахтарів

Щоб знайти шляхи вирішення проблем ДП «Схід ГЗК» та не допустити закриття Новокостянтинівської, Інгульської, Смолінської шахт, – представники шахтарських профспілок зустрілися з народним депутатом України, членом фракції «Слуга Народу» Юрієм Кузбитом. Зустріч ініціював голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга, представник партії «Слуга Народу». Наразі це гостре питання, адже ДП «Схід ГЗК» під загрозою закриття вже з 1 квітня 2021 року.

Під час спілкування із керівниками профспілкових організацій народний депутат Юрій Кузбит наголосив, що тривалий час переймається проблемами державного підприємства «Схід ГЗК» та неодноразово порушував це питання перед Міністерством енергетики України та профільним комітетом Верховної Ради України. Він зазначив, що ця зустріч – необхідна для напрацювання подальших спільних дій.

Тож Юрій Кузбит ініціюватиме проведення круглого столу за участі Міністра енергетики України та представників шахтарів і підприємства.

Голова облради Сергій Шульга зазначив, що зупинка шахт матиме катастрофічні наслідки для області. Насамперед тисячі шахтарів і їхні сім’ї залишаться без засобів для існування, а різке припинення роботи шахт призведе до їх затоплення і забруднення підземних вод.

Визначено два кроки для вирішення проблемних питань ДП «Схід ГЗК»:

– укладання додаткової угоди про закупівлю НАЕК «Енергоатом» уранового концентрату;

– приєднання ДП «Схід ГЗК» до НАЕК «Енергоатом» як відокремленого підрозділу.

Донеччина: боремося з незаконною забудовою

У Слов’янську депутати «Слуги Народу» борються із незаконним  будівництвом торговельного павільйону в центрі міста. Забудовники фактично сфальшували документи, і тепер, попри втручання депутатів та місцевих активістів, намагаються вести будівельні роботи вночі.

Історія із забудовою почалася ще взимку, коли в центрі Слов’янська «виріс» кіоск із металоконструкцій. Міськрада визнала це будівництво незаконним, павільйон у примусовому порядку розібрали.

У вихідні на тому ж місці почали зводити будівлю вже з пінобетону. На заваді стали депутати, міський голова та небайдужі мешканці міста.

Як з’ясувалося, робітники-будівельники нібито «відновлювали» будинок, що колись знаходився на цьому місці. Знайшлися навіть «документи», зокрема довідка про присвоєння адреси. Але в управлінні архітектури міста стверджують: цього документа вони не видавали, його дані не збігаються з офіційними даними управління, що свідчить про підробку.

Депутатка міської ради від «Слуги Народу» Ольга Алтуніна каже, що з подібними речами в місті борються ще з 2016 року. Різними способами забудовники намагаються перетворити МАФи (тимчасові споруди) у капітальні.

«Місто давало якісь документи на тимчасове спорудження, після цього власник незрозумілим способом отримував право власності, потім перепродавав, а суд виносив рішення, що угода законна – і нічого не можна зробити. Те ж саме відбувається зараз у центрі міста. Це фактично самозахоплення землі, – обурюється Ольга Алтуніна. – По останньому випадку ми пропонуємо колегам-депутатам проголосувати за те, щоб припинити це, і передати документи в правоохоронні органи».

Будівельники, попри скандал, намагалися відновити роботи вночі. Тож місцеві активісти просто розібрали зведене. З’ясувати ситуацію мають правоохоронці.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy