Зе!Місцеві в боротьбі: будуємо електростанції, ремонтуємо водогони, реставруємо пам’ятки культури
- 5891
Депутати від партії «Слуга Народу» залучають інвестиції для побудови сонячних електростанцій, ініціюють ремонти водогонів та відновлення відомих пам’яток архітектури, беруть активну участь в ухваленні управлінських рішень.
Сумщина: Будуємо сонячну електростанцію
У Кролевці заклали першу символічну цеглину нової сонячної електростанції. Її побудова відбуватиметься у межах укладеного меморандуму між Кролевецькою міською радою та інвесторами з Німеччини.
«Кожна громада прагне до того, щоб заходили в місто інвестиції. Це розвиток, процвітання нашого міста і всіх жителів. Хотів би подякувати своєму попереднику Олександру Бобровицькому, бо за його каденції були підписані перші меморандуми з нашими німецькими партнерами», – зазначив кролевецький міський голова Віктор Лехман.
Голова фракції «Слуга Народу» в Кролевецькій міській раді Олександр Бобровицький розповів, що сонячну електростанцію буде побудовано на площі 1,5 гектара, на ділянці, яка не може використовуватися під будь-які інші цілі. Наразі вже створено три нові робочі місця, проте в подальшому їх буде більше. Лише з цієї ділянки, на якій будуть розміщені сонячні панелі, до бюджету громади надійте кілька десятків тисяч гривень, а в подальшому сума буде збільшена всемеро. Електроенергія, отримана від сонячних панелей, надходитиме до єдиної енергетичної системи України. Загальна потужність – 36 МВт.
Як зазначив на заході головний інвестор Олександр Мохрінг, сонячна електростанція буде побудована на основі передових технологій, які вже широко використовуються по всьому світу.
«Це дуже значуща подія для нашої громади, адже всі наші проблеми – через відсутність коштів. Чим більше ми будемо заводити інвесторів, тим благополучнішою буде громада. Наші партнери мають бачення, куди можна вкласти інвестиції, а моє головне завдання – запустити в роботу сонячну електростанцію. Дуже приємно, що Кролевець має партнерські відносини з німецькими інвесторами», – підсумував Олександр Бобровицький.
Хмельниччина: Реконструюємо водопровідну мережу
Завдяки сприянню народного депутата України від «Слуги Народу» Олени Копанчук у смт Теофіполь планують відремонтувати водопровідні мережі.
Технічний стан трубопроводів на сьогодні незадовільний. Вода надається через залізні, чавунні, азбестові труби, що не відповідають санітарним нормам та зношені подекуди на 80%. У результаті – відбуваються часті пориви та вимушене відключення населення від водопостачання.
Відтак, за ініціативи Олени Копанчук із Фонду соціально-економічного розвитку було виділено 7 млн гривень для реконструкції старих водопровідних мереж у містечку.
«Теофіпольський водогін знаходиться у вкрай жахливому стані, старі зношені труби ось-ось просто почали б ламатись одна за одною, що призвело б до місцевої катастрофи, а люди залишились без води. Тому було вирішено про виділення коштів на реконструкцію», – зазначила Олена Копанчук.
Селищний голова Теофіполя подякував від громади за сприяння в реалізації реконструкції водопровідних мереж.
«Щиро дякуємо Олені Копанчук за те, що не стоїть осторонь проблем нашої громади. Ми повсякчас відчуваємо всебічну підтримку. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю в розбудові нашої громади!» – подякував теофіпольський міський голова Михайло Тененев.
Тернопільщина: Реставруємо пам’ятки культури
У межах програми «Велика реставрація» цьогоріч проведуть відновлювальні роботи на 22 об’єктах культурної та історичної спадщини. Два з них знаходяться на Тернопільщині – Збаразький та Чортківський замки.
Чортківський замок зведений наприкінці XIV століття. Поки що фортифікаційні споруди закриті для відвідувачів через аварійний стан.
На першу чергу реставрації Чортківського замку у межах програми «Велика реставрація» передбачено 17,5 мільйона гривень. Така велика сума на його реставрацію виділяється вперше.
«Спільно з моєю колегою, народною депутаткою Євгенією Кравчук, ми вже доклали багато зусиль для того, щоб привернути увагу Міністерства культури та інформаційної політики, профільних структур, туроператорів і медіа до туристичних об‘єктів Тернопільщини. І от перші результати, – зазначив народний депутат України, голова обласної організації партії «Слуга Народу» Володимир Гевко. – Перший етап реставрації плануємо завершити до 500-ї річниці заснування Чорткова, яку відзначатимуть наступного року». Заплановані роботи з надбудови даху. У подальших планах облаштувати ще й підземелля замку та відкрити на його території ще кілька маршрутів для туристів.
«Урядова програма «Велика реставрація» має декілька умов. Перша – надається перевага об’єктам, які мають національне значення та перебувають в аварійному стані. Друга – потрібне співфінансування від громади. Третя – найкраще підходять об’єкти, що мають туристичний потенціал, зручне транспортне сполучення тощо. Чортків повинен стати серцем області», – розповіла народна депутатка від «Слуги Народу» Євгенія Кравчук.
Житомирщина: Посилюємо представництво у дорадчих органах
Голова Житомирської обласної ради, представник «Слуги Народу» Володимир Федоренко взяв участь у засіданні Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та був обраний членом лічильної комісії.
«Громади отримують більше коштів, землі й більше повноважень, але разом із цим і більше викликів, і більше відповідальності. Місцева влада має усвідомити головне: зменшивши залежність від рішень з високих столичних кабінетів, ви не стали менш залежними від інтересів мешканців свого регіону», – підкреслив Володимир Зеленський під час свого виступу.
На заході були присутні голови всіх обласних рад та облдержадміністрацій. Під час засідання вони обрали своїх представників до президії Конгресу, яка щомісяця буде збиратися та надавати свої пропозиції щодо вирішення питань місцевого самоврядування на національному рівні.
Палата регіонів розглянула багато питань, що хвилюють різні регіони України. Це й завершення реформи децентралізації, і вирішення проблеми сміття, і законодавчі норми для бізнесу щодо сплати податків за місцем безпосередньої діяльності.
Велику увагу приділили розгортанню мережі індустріальних парків. «Приємно чути, що це питання на часі та на контролі і в Міністерстві розвитку громад та територій, і в Офісі Президента. Наша спільна мета – економічне зростання. А індустріальні парки – це надійний шлях до розвитку економіки. На Житомирщині їхнє створення дасть десятки тисяч робочих місць. Президент України Володимир Зеленський сказав, що бачить у цьому питанні спільну фінансову модель: держава – область – місто. Погоджуюсь! Чим більше фінансування, тим більше парків. І тим скоріше ми виведемо економіку держави на суттєво новий рівень», – підкреслив голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко.