Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Зе!Місцеві в боротьбі: Будуємо дитячі садки та амбулаторії, оновлюємо лікарні, допомагаємо сиротам

Зе!Місцеві в боротьбі: Будуємо дитячі садки та амбулаторії, оновлюємо лікарні, допомагаємо сиротам

Прикарпаття: Відкриваємо сучасний дитсадок

Сучасний, енергоефективний та безбар’єрний дитячий садочок відкрили в селі Чорнолізці. Сюди ходитимуть понад 80 дітей, які до цього часу відвідували садочки у навколишніх населених пунктах.

Спорудження дитсадка відбувалось у межах програми «Велике будівництво» та тривало впродовж 2019-2021 років. Кошторисна вартість будівництва – близько 40 мільйонів гривень.

Співфінансування з районного бюджету для реалізації проєкту становило 150 тисяч гривень, з обласного – 200 тисяч гривень, а 32 мільйони гривень залучено завдяки сприянню народного депутата України від «Слуги Народу» Ігоря Фріса (кошти з державного фонду регіонального розвитку).

Садок пристосований для сучасних потреб дітлахів, кімнати оснащені якісними меблями, ігровими куточками.

«Це чудовий подарунок громаді та найменшим її жителям. Садок справді дуже сучасний, а головне якісно збудований. Зауважу, що тут навіть є блискавко-відбивачі, якими нехтують у більшості будівель, але які є дуже важливі для безпеки працівників та відвідувачів. Пам’ятаю, як ще недавно тільки закладали наріжний камінь для будівництва, а сьогодні сучасний садочок вже готовий приймати дітлахів. Нехай тут завжди лунає дитячий сміх та панує тепла атмосфера. А ми працюватимемо над тим, щоб забезпечити інфраструктурними будівлями решту громад області», – прокоментував народний депутат Ігор Фріс.

Львівщина: Наближаємо медичні послуги до людей

Доступна медицина в дії: у селі Запитів на Львівщині відкрили нову медамбулаторію.

Вартість проєкту – понад 14,1 мільйона гривень: 12 млн гривень – субвенція з державного бюджету, 1,25 млн гривень додала сама Новояричівська громада.

Співфінансували будівництво також і з обласного бюджету.

У двоповерховій медамбулаторії облаштували реєстратуру, гардероби, аптечний пункт, приміщення денного стаціонару, маніпуляційну, кабінет сімейного лікаря, фізіотерапевтичні кабінети, клінічну лабораторію, кабінет УЗД, кімнати для персоналу, гінекологічний кабінет, стоматологічний кабінет, кабінет офтальмолога, кабінет щеплень, квартиру для проживання лікарів тощо. Невдовзі тут планують встановити апарат УЗД та відкрити додаткові кабінети, запросивши відповідних спеціалістів-медиків.

У закладі забезпечили безбар’єрний доступ для різних категорій населення.

Також амбулаторія отримала сучасний транспорт.

«З 2019 року, коли будівництво амбулаторії в Запитові, як і всіх амбулаторій області в межах програми «Доступна медицина», активно стартувало, я намагався зробити все, щоб добудувати медзаклади у селах. Запитівська амбулаторія – одна з найбільших, сюди потрібно було залучати додаткові кошти з обласного і місцевого бюджетів. І я тішуся, що нам вдається фінансувати і співфінансувати й інші соціальні об’єкти в громаді», – зазначив під час відкриття заступник голови Львівської обласної ради, депутат від «Слуги Народу» Юрій Холод.

Вінниччина: Облаштовуємо будинки для дітей-сиріт

Перші два малих групових будинки для дітей-сиріт з’явились на Вінниччині.

Голова Вінницької ОДА від «Слуги Народу» Сергій Борзов повідомив, що реалізувати проєкт вдалось за підтримки держави та виділенню 20 млн грн. Модель таких будинків запозичена у Польщі.

Перший заступник голови Вінницької ОДА та депутатка Вінницької облради від партії «Слуга Народу» Наталя Заболотна пояснила, що створені вони для дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, у тому числі дітей з інвалідністю з умовами проживання та виховання, наближеними до сімейних.

«Малий груповий будиночок – моя мрія ще з часів директора департаменту соціальної та молодіжної політики. Колись я побачила подібні будиночки у Польщі. Тепер він є і на Вінниччині, й те, що вийшло у нас – навіть краще», – поділилась враженнями Наталя Заболотна.

У Вінницькій області 127 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, потребують влаштування до сімейних форм виховання: усиновлення, опіка, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. З них 43 дитини мають важку встановлену інвалідність.

Закарпаття: Реконструюємо лікарню

У межах програми «Велике будівництво» у місті Берегове тривають роботи з реконструкції Берегівської центральної районної лікарні ім. Б. Ліннера.

У закладі охорони здоров’я виконують перепланування приміщень п’яти поверхів, що передбачає також влаштування двох ліфтів, системи гарячого водопостачання, інженерних мереж та низку інших робіт.

За словами голови Закарпатської обласної організації партії «Слуга Народу» Миколи Тищенка, наразі реконструкція Берегівської районної лікарні завершена на 60%.

«В Україні вперше за роки незалежності держава почала систематично дбати про громадян. У цьому році відкрили кілька сотень відновлених медичних закладів. Хочу зазначити, що реконструкція лікарні ім. Б. Ліннера в Берегові йде швидкими темпами. Будівельники вже відремонтували понад 60% цього закладу. Згодом в оновленій лікарні з’являться сучасні відділення функціональної діагностики, рентгенодіагностики з рентген-операційною, дитяче, хірургічне, реанімаційне, пологове відділення. Це дасть змогу мешканцям Закарпаття отримувати якісні медичні послуги», – зазначив Микола Тищенко.

Медзаклад планують облаштувати офісними та медичними меблями, холодильними шафами, хірургічними столами, дефібриляторами, моніторами стану пацієнтів, апаратами ШВЛ. Ще в лікарні проведуть кисневе постачання і закуплять кисневі генератори.

Нагадаємо, що у 2021 році у цій лікарні в межах «Великого будівництва» відкрили нове приймальне відділення. На реалізацію цього проєкту спрямували понад 10,6 млн грн. З державного бюджету виділили 8 млн грн, ще 2,6 млн грн – з місцевого. Також для закладу придбали КТ, УЗД і рентген-апарат, а ще обладнали кисневу станцію та сучасні кабінети для прийому пацієнтів. Загальна вартість закупленого медичного обладнання склала понад 18 млн грн.

Житомирщина: Модернізуємо харчоблок у сільській школі

У молодшій школі села Терехове з’явився новий харчоблок. Цей заклад – єдиний в Семенівській громаді, який не мав можливості забезпечити учнів харчуванням. Старий харчоблок був закритий, адже він знаходився за межами закладу та не відповідав санітарним нормам.

Відтепер у школі запрацював новий сучасний харчоблок. Його вартість – близько 50 тис. грн. Всі роботи проведено за кошти громади. Також за рахунок сільського бюджету учні 1-4 класів харчуються безкоштовно.

«Життя дитини зазнає змін вже з першого дня відвідування школи. Тому дуже важливо відразу ж організувати правильне харчування дитини, що стане у нагоді при адаптації до нового для неї навчального процесу, а також закладе фундамент для формування міцного здоров’я. Відтепер у наших діток повноцінне, гаряче та безкоштовне харчування», – зазначила голова Семенівської громади від партії «Слуга Народу» Наталія Семенюк.

Нагадаємо, що під патронатом Олени Зеленської в Україні триває реформа шкільного харчування.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy