Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Зе!Місцеві: Герої спротиву на місцях

Зе!Місцеві: Герої спротиву на місцях

Приймати пологи під звуки військових літаків, лікувати новонароджених під світлом ліхтарика, закладати вікна піском, обклеювати скло скотчем, щодня боятися, але продовжувати рятувати людей.
У таких умовах працювала єдиний лікар-гінеколог Тетяна Нестеренко міста Семенівка Новгород-Сіверського району на Чернігівщині, яка також є депутатом Новгород-Сіверської районної ради від «Слуги Народу».

Саме за її допомогою народжувались дітки у надскладних умовах.

«Взагалі я вже 5 років не мала практики приймати пологи. Але в такі часи всі лікарі нашої лікарні робили все можливе і неможливе. Ми з чоловіком-хірургом навіть разом робили кесарів розтин, він мені допомагав. Жоден лікар з нашої лікарні нікуди не поїхав, всі розуміли, що це наш обов’язок бути тут і рятувати людей», – наголосила Тетяна Нестеренко.

За її словами, можливості возити породіль та хворих в іншу кращу лікарню не було.

«У нас навіть не було достатніх запасів медикаментів: кровоспинні препарати, запаси крові в разі кровотечі під час пологів тощо. Росіяни не давали нам отримати гуманітарну допомогу чи ліки з інших регіонів. Ми щодня боялися за кожне життя, щоб в людей не було ускладнень, щоб ми справились з допомогою», – згадує Тетяна Нестеренко.

Усі пологи вона приймала переважно вночі.

Саме пологове відділення знаходилось на 4 поверсі лікарні – розташування в умовах війни не найкраще. Тому частину всього необхідного для пологів вивозили в підвали на випадок сильних обстрілів будівлі. Частину лишили, заклеївши в палатах скло скотчем, а самі вікна обклавши мішками з піском.

«Пологи проходили вночі, тож нам важливо було, щоб світло не видно було з наших вікон. Закривали мішками, а потім ще покривалами, щоб ніде нічого не просвічувалось. Але ж мішки ті були брудні, то, ясна річ, постійно вмикали ультрафіолетову синю лампу, щоб стерилізувати приміщення», – згадує лікарка.

Усі пологи пройшли нормально і навіть самі породіллі були більш спокійні, ніж буває зазвичай. А все тому, розповідає гінеколог, що частина жінок вже втікали від обстрілів і під час переїздів побачили всі страхіття війни.

«Мене вразило те, що я намагалась їх заспокоїти під час пологів, кажу, що все добре, а вони на мене так спокійно дивляться. Мовляв, боляче ну і що. Мовляв, ми бачили більше горя. Зараз згадую і навертаються сльози», – ділиться Тетяна Нестеренко.

«Сьогодні всі наші матусі в порядку, чекають на своїх чоловіків додому. А ми чекаємо миру в Україні і він скоро буде», – підсумувала представниця «Слуги Народу».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy