Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Збільшення зарплат, видатків на медицину та оборону: Леся Забуранна про Бюджет-2022

  • 10265
Збільшення зарплат, видатків на медицину та оборону: Леся Забуранна про Бюджет-2022

Підвищення мінімальної зарплати, індексація пенсій, збільшення видатків на медицину, оборону та соціальну сферу – це чи не головні тенденції Державного бюджету на 2022 рік.

Про це розповіла голова підкомітету з питань видатків державного бюджету Комітету з питань бюджету Леся Забуранна.

Вона зауважила, що уряд запропонував бюджет із урахуванням основних напрямів і засад, що викладені у бюджетній декларації, яка була схвалена в липні. У ній, зокрема, чітко визначені основні вектори та пріоритети бюджету.

Серед головних тенденцій Бюджету-2022 Леся Забуранна назвала видатки на сектор безпеки та оборони, що передбачаються на рівні 5,95% від ВВП.

«Фактично, як ми і пропонували, повністю забезпечуємо нагальні потреби сектору», – зауважила депутатка від «Слуги Народу».
Також серед пріоритетів основного кошторису країни – галузь медицини, на яку виділять 197,2 млрд грн, що на 35, 8 млрд більше порівняно з минулим роком. Закладено також підвищення зарплат медикам: у лікарів мінімальна зарплата складатиме 20 000 грн, середнього медперсоналу – 13 500 грн.

«Але враховуючи умови пандемії, хотілося, щоб бюджет на медицину був збільшений до нормативних 5% ВВП», – додадала політикиня.
У новому бюджеті триватиме тенденція щодо соціально-економічних перетворень і розвитку регіонів. Так, на регіональну політику виділять понад 53, 3 млрд грн.

Серед головних показників Леся Забуранна назвала:

  • збільшення мінімальної зарплати – до 6700 грн із жовтня;
  • кошти на пенсійне забезпечення, передбачені доплати людям, які досягли 75 та 80 років. Відповідне покриття дефіциту Пенсійного фонду становить цього року 200,6 млрд грн.

«Позитивною рисою бюджету є послідовне скорочення дефіциту, щоб країна жила на власні кошти, а не на запозичення», – підсумувала голова підкомітету.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy