Збільшення ВВП і нові робочі місця: Рада ухвалила закон про локалізацію
- 6504
Парламент ухвалив проєкт закону про локалізацію (№3739) – з наступного року імпортні товари, придбані за державний або комунальний кошт, мають містити українську складову. Іноземний постачальник може забезпечити наявність місцевої складової, розміщуючи виробництво в Україні, купуючи українські комплектуючі або замовляючи виробничі операції в Україні.
Очільник Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха додав, що дата ухвалення законопроєкту про локалізацію може стати днем економічної незалежності України.
«30 років нам мало бути соромно від однієї тільки думки поставити на перше місце – національного виробника і українських працівників. 30 років нас переконували, що промисловість – це позавчорашній день, а наша державна доля – це аграрно-сировинний експорт. Сьогодні все зміниться», – заявив він.
У 2022 році показник локалізації становитиме щонайменше 10% і з кожним роком збільшуватиметься ще на 5%. У 2028–2031 ступінь локалізації сягне 40%.
Закон про локалізацію стосуватиметься 5 груп машинобудування: міський пасажирський транспорт, залізничний транспорт, комунальна техніка, енергетичне машинобудування, продукція аерокосмічної галузі (літаки, супутники).
Заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський наголошує, що закон про локалізацію принесе Україні 4,2% додаткового зростання ВВП за 3-5 років, збереже 200 тис. робочих місць і створить понад 62 тис. нових.
«62,5 тисячі українців отримають пропозицію про робоче місце з гідною зарплатою на промисловому підприємстві у своїй країні, а не будуть змушені їхати на заробітки за кордон. Завод заплатить податки в бюджет українського міста. Україна отримає не лише тролейбуси, а й користь для власної економіки та громадян», – зазначив народний депутат.
Додамо, що локалізація є звичною практикою для машинобудівників в усьому світі. Зокрема в ЄС, США, Південній Кореї, Японії, Туреччині та Китаї.
Більше деталей про локалізацію за цим посиланням.