Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Зберегти тварин, зменшити викиди: Олег Бондаренко про екозакони

Зберегти тварин, зменшити викиди: Олег Бондаренко про екозакони

Контролювати відходи підприємств, що шкодять довкіллю, зменшити промислове забруднення та захистити рідкісних тварин і рослини – це далеко не повний перелік природоохоронних законопроєктів, на які давно чекає Україна. Народні депутати планують сьогодні їх розглянути, і це дійсно буде великий екодень у парламенті. Детальніше про те, як рятувати нашу екосистему, розповідає голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування, народний депутат від «Слуги Народу» Олег Бондаренко.

Цього тижня ми нарешті зробимо рішучі кроки для впровадження європейських цінностей і стандартів для захисту навколишнього природного середовища в Україні. Декілька з наших екозаконопроєктів є євроінтеграційними і обов’язковими для  ухвалення відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншого.

Так ми зможемо підвищити рівень екологічної безпеки та дозволити нашій країні йти шляхом сталого природокористування. Тепер поговоримо детально про ці законопроєкти.

Екологічний контроль (№ 3091)

Ми плануємо запровадити в Україні новий державний екологічний контроль. Справа в тому, що підприємства здійснюють надмірний обсяг викидів забруднюючих речовин і не виконують зобов’язання щодо його зменшення. Якщо обсяг викидів шкідливих речовин перевищує допустимі норми, Держекоінспекція має перевірити підприємство, зафіксувати перевищення і стягнути штраф за завдану довкіллю шкоду, але така система не працює, тому що  Держекоінспекція не має достатніх повноважень. Саме тому нам треба зробити цей орган влади дієвим. Завдяки законопроєкту  ми змінюємо підстави та порядок проведення перевірок. Тепер і в суб’єктів господарювання, і в інспекторів будуть чітко визначені права та обов’язки.

Ще один важливий момент – для усунення надмірного навантаження на бізнес через дублювання функцій ми передамо ДЕІ функції,  які притаманні іншим центральним органам влади – лісагентству, рибагентству, геонадрам.

Плюс у нас з’явиться Інформаційно-телекомунікаційна система заходів державного екологічного контролю, що забезпечить прозорість процесу перевірок, до якої будуть вноситись плани перевірок, плани заходів та звіти. Вся інформація буде відкритою, загальнодоступною, унеможливлюючи корупцію і тиск держави на бізнес, як раніше закидали ДЕІ.

Смарагдова мережа (№ 4461)

Законопроєкт про території Смарагдової мережі – це можливість зберегти рідкісні види тварин, рослин та природних оселищ, що підлягають особливій охороні.

Сама по собі Смарагдова мережа − це мережа природоохоронних територій європейського значення, яка створюється на виконання положень Бернської конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі. Вона вже існує в Україні і в її складі 377 особливо цінних територій площею близько 8 млн га, що нанесені на публічну кадастрову мапу України.

Аналогічна мережа існує і в країнах Європейського Союзу, там вона має назву Natura 2000. Після приєднання України до ЄС Смарагдова мережа стане частиною Natura 2000 і зможе отримувати фінансування від ЄС.

Що ми плануємо робити, аби вберегти екосистему? Насамперед надамо правовий статус територіям Смарагдової мережі, які вже є на території України і за збереження яких ми вже відповідальні на міжнародному рівні. Законопроєкт чітко визначає перелік видів флори та фауни, типів природних оселищ, які підлягають охороні.
Працюватиме Національний реєстр територій Смарагдової мережі та будуть розроблятися і виконуватися плани управління цими територіями.

Важливим моментом є новий європейський підхід до збереження видів та оселищ. Так, на відміну від територій природно-заповідного фонду на територіях Смарагдової мережі охороняються саме конкретний вид або оселище, що дозволяє поєднувати захист природи та господарську діяльність.

Промислове забруднення  (№ 4167)

Ми рішуче налаштовані зменшити забруднення, що виникає внаслідок діяльності великих промислових підприємств у сферах енергетики, металургії, хімічної промисловості та інших. Для розуміння, в Україні помирає близько 60 тисяч людей на рік через забруднення навколишнього середовища. Це серйозний стимул для законодавчих дій.

Як ми знаємо, попередні технологічні нормативи допустимих викидів забруднюючих речовин затверджувалися ще в 2008 році. Промисловці мали модернізувати виробничі процеси задля зменшення викидів, але цього не робилося.

Щоб змінити ситуацію, ми встановлюємо законопроєктом необхідність переходу великих промислових підприємств на найкращі доступні технології та методи, що максимально зменшать вплив викидів на довкілля відповідно до європейських норм, та впроваджуємо поетапний механізм їхнього введення. Крім того, для спрощення умов ведення бізнесу ми запроваджуємо один інтегрований довкільний дозвіл замість трьох різних дозволів: на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, спеціальне водокористування, здійснення операцій у сфері поводження з відходами.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy