Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Запуск Президентського університету надасть новий поштовх для розвитку науки в Україні – Юлія Гришина

  • 5271
Запуск Президентського університету надасть новий поштовх для розвитку науки в Україні – Юлія Гришина

Міністерство освіти і науки підписало з НАН України меморандум, який поглиблює співпрацю двох сторін під час реалізації проєкту «Президентський університет».

Документ визначає, що співпраця сторін буде здійснюватися за такими векторами: розробка основних освітньо-наукових напрямів Президентського університету, створення можливостей для практичної реалізації та комерціалізації наукових досліджень, надання допомоги у відкритті офісів провідних високотехнологічних національних і міжнародних компаній в університеті, а також сприяння у впровадженні сучасних методів викладання.

Координаторка Президентського університету, очільниця підкомітету з питань вищої освіти парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій від «Слуги Народу» Юлія Гришина розповіла, що залучення українських вчених до створення навчального закладу є принциповою позицією глави держави.

«Завдяки проєкту «Президентський університет» ми повинні утримати наших науковців, які ще самовіддано та патріотично працюють в Україні. І цей проєкт допоможе нам. Звісно, ми ставимо й іншу мету – повернути тих науковців, які поїхали з України через низькі зарплати, відсутність інфраструктури для роботи і відсутність можливості комерціалізувати результати своєї наукової роботи», – зазначила вона.

Водночас міністр освіти і науки Сергій Шкарлет розповів, що для запуску Президентського університету цього року вже розроблений ескізний проєкт, проведені інженерно-вишукувальні роботи, підготовлений законопроєкт «Про Президентський університет». Також відбувся перший раунд перемовин з іноземними донорами, проведені тендери на підготовчі роботи та концепцію науково-технологічного парку, підготовлені освітньо-наукові програми та закладено 500 млн грн у бюджет 2022 року.

«Консолідація зусиль дасть позитивний результат на шляху до створення потужного університету, який стане точкою перезавантаження системи, розробки нового підходу до пошуку й продукування знань, а також підготовки кадрів», – зазначив Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, у червні уряд України затвердив концепцію реалізації проєкту «Президентський університет». Мета проєкту – створення університету, що поєднує високоякісну освіту, сучасні дослідження та інноваційну діяльність шляхом інтеграції з академічною наукою, високотехнологічними компаніями (концепція «трикутника знань»). Проєкт дозволить забезпечити наукові установи, державні органи та інноваційний бізнес молодими фахівцями з високим рівнем підготовки.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy