Запровадження в Україні інституту наставництва: Рада підтримала законопроєкт №13200
- 100

Парламент ухвалив за основу законопроєкт, який розширює можливості підтримки дітей та молоді, які залишилися без батьківської опіки чи потрапили у складні життєві обставини.
Про це повідомила співавторка законопроєкту, голова підкомітету у справах сім’ї та дітей, народна депутатка від фракції «Слуга Народу» Тетяна Скрипка.
«Наставництво — це альтернативна, добровільна і безоплатна допомога дітям та молоді, які опинилися як у закладах інституційного догляду, та і у складних життєвих обставинах. Йдеться про підтримку та підготовку їх до самостійного життя: від побутових навичок до соціальної адаптації. Закон спрямований на розвиток цього інституту, який досі існував переважно завдяки громадським ініціативам», – зазначила вона.
За її словами, законопроєкт, розширює як види наставництва, так і категорії осіб, які зможуть отримати наставника. Зокрема, передбачається охопити послугами вихованців інтернатних закладів, які перебувають там до повноліття, а далі вирушають у самостійне життя.
«Якщо ми говоримо, наприклад, про дітей-підлітків, які перебувають в закладах інституційного догляду, то вони, практично, не мають можливості потрапити в родину, бо здебільшого усиновителі хочуть усиновити маленьку дитину. Такі діти на жаль, часто залишаються в інтернатах», – констатувала парламентарка.
Після закінчення чи то інтернату, чи то училища, уточнила нардепка, діти та молодь, яких не виховували у сімейному оточенні, зовсім не мають компетенцій і навичок для самостійного життя.
«Наставник зможе навчити дитину щонайменше базових речей: як робити побутові справи, як користуватись громадським транспортом, як звертатись в лікарню, отримувати ті чи інші послуги, основам фінансової чи юридичної грамотності. Будь-яка форма наставництва в межах цього законопроєкту регламентується як добровільна безоплатна діяльність», – розповіла народна депутатка.
Ініціаторка законопроєкту додала, що наразі в Україні зареєстровані тисячі дітей, які залишилися без батьківської допомоги та опіки, і наставництво допоможе багатьом з них знайти надійну підтримку та допомогу.
«Наставництво – це шанс для дитини знайти людину, яка підтримає, допоможе адаптуватися до життя та навчить довіряти людям. І завдання держави – зробити цей шанс доступним кожній дитині, яка цього потребує», – наголосила Тетяна Скрипка.