Запрошуємо на другий раунд публічних консультацій з питань компенсацій за житло
- 234
Другий раунд публічних консультацій «Удосконалення механізму отримання громадянами України компенсації за житло, пошкоджене та знищене внаслідок збройної агресії росії проти України» відбудеться в онлайн-режимі в п’ятницю, 6 жовтня.
Цього разу в центрі уваги – напрямок «Схід», до якого увійдуть усі східні та деякі центральні області України. Тож запрошуємо до участі мешканців відповідних регіонів України, ВПО, що мешкають в цих регіонах, а також тих, хто має там пошкоджене майно. Йдеться про Донецьку, Луганську, Харківську, Дніпропетровську, Полтавську, Кіровоградську, Черкаську та Вінницьку області.
Деталі щодо участі в консультаціях – за посиланням: bit.ly/48uIpYq
Нагадаємо: консультації ініційовані Головою комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Оленою Шуляк у партнерстві з ГО «Інститут Республіка».
Їхня мета – зібрати факти та думки на тему компенсації за пошкоджене/знищене майно від усіх учасників процесу. Особлива увага звертається на типові недоліки та на пропозиції щодо їх подолання. На основі отриманих даних будуть сформовані загальні рекомендації щодо покращення механізму виплати компенсацій, в тому числі зміни до нормативних документів.
Учасників консультацій ми ділимо на чотири групи.
1. Виконавці: представники органів місцевого самоврядування та військово-цивільних адміністрацій, представники оціночних комісій та громадських організацій у складі комісій, а також «Укрпошти», яка має обмінювати житлові сертифікати за знищене житло на кошти.
2. Юридична група: представники Міністерства юстиції та судів різних інстанцій, нотаріуси, технічні інвентаризатори, оцінювачі майна.
3. Отримувачі компенсації: люди, чиє майно було пошкоджено/знищено війною, та їх спадкоємці чи законні представники.
4. Експерти: представники Міністерств відновлення, цифрової трансформації, юстиції, соціальної політики, а також Фонду держмайна, депутати, юристи, профільні громадські організації.
Перший раунд консультацій відбувся 20 вересня у форматі онлайн. В ньому брали участь мешканці північних і західних регіонів України. Серед питань, що обговорювалися під час заходу, зокрема, були такі:
- розміри компенсацій, невідповідні ринковій вартості житла;
- гальмування виплат у разі втрати зв’язку зі співвласником житла;
- подача заявок на відшкодування не лише в Дії, а й паперовій формі через ЦНАПи, органи соціального захисту населення або нотаріусів.