Залучення прямих інвестицій у відбудову: Олена Шуляк назвала пріоритетні напрямки
- 420
Парламент ухвалив законопроєкт №8138, який розширює сфери інвестування та можливості для інвесторів. Це дозволить залучити додаткові кошти у відбудову країни та пришвидшити цей процес.
Про це заявила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
«Завдяки тому, що законопроєкт розширює сфери інвестування ми зможемо залучити інвестиції у такі пріоритетні для відбудови галузі, як переробка сміття, складське господарство та логістика, а також в освіту та науку», – пояснила Шуляк.
Вона нагадала, що План реконструкції, розроблений Нацрадою з відновлення, передбачає залучення $750 млрд інвестицій протягом наступних 10 років, тож розширення можливостей для інвесторів вкрай важливе для швидкої відбудови країни.
За словами Шуляк, внаслідок повномасштабного російського вторгнення в Україні вже утворилося понад 100 млн тонн сміття, третина з яких – будівельне.
«Важливо не просто розробити порядок його використання та утилізації, але й дієві інструменти стимулювання бізнесу заходити в цю складну тему. Адже у світі демонтаж і переробка будівельного сміття – це вигідний бізнес. І ми даємо можливість інвестувати у цю сферу», – сказала голова профільного комітету.
Ще одним пріоритетним напрямком для відбудови є інвестування в логістику та складську інфраструктуру. Шуляк нагадала, що через російські обстріли в Україні було пошкоджено та знищено понад 380 тис. м² складських приміщень – більш ніж 20% всієї логістичної інфраструктури країни.
«Масштабна відбудова потребуватиме мільйони тонн різноманітних матеріалів, спецтехніки, обладнання. Все це необхідно доправляти у регіони, які потребують відновлення, зберігати, розподіляти. Тому відновлення та розвиток логістики й складів також є важливим для швидкої відбудови зруйнованої інфраструктури», – запевнила Шуляк.
Вона додала, що не менш важливими у контексті розбудови та відновлення економічного потенціалу країни є інвестиції у сферу освіти та науки.
«Інвестування у високі технології, IT, підготовку висококваліфікованих спеціалістів надасть поштовх до розвитку економіки, стимулюватиме експорт товарів з високою доданою вартістю. Зокрема інвестиційний потенціал оборонно-промислового комплексу складає $43 млрд, а розвиток military-tech може суттєво посилити наш експортний потенціал та нашу безпеку», – наголосила очільниця «Слуги Народу».
За її словами, у підсумку все це допоможе створити додаткові робочі місця й підвищити рівень життя. Зрештою це стане одним зі стимулів для українців, які виїхали з країни через широкомасштабну російську агресію, повернутися до України.