Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Залучення портів Миколаєва до «зернового коридору» є питанням світової продовольчої безпеки – Олександр Гайду

  • 287
Залучення портів Миколаєва до «зернового коридору» є питанням світової продовольчої безпеки – Олександр Гайду

Україна пропонує розширити роботу «зернового коридору» й долучити до нього порти Миколаєва. Це дозволить суттєво збільшити експорт української агропродукції. Таку думку висловив народний депутат від фракції «Слуга Народу», голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

«До повномасштабної війни через порти Миколаєва відвантажували третину агропродукції, що йшла на експорт. В нинішніх умовах це може бути додаткові 2-2,5 млн тонн експорту агропродукції на місяць. Тож залучення до «зернової ініціативи» портів Миколаєва слушна, важлива та надзвичайно потрібна місту, його мешканцям та аграріям», – сказав Гайду.

За його словами, саме витрати на логістику «з’їдають» у аграріїв доходи від урожаю. Скорочення відстані перевезень – це можливість зменшити витрати на транспортування та скоротити час доставки вантажів.

Водночас голова профільного комітету наголошує, що у такого рішення можливі безпекові ризики. Поки наші ЗСУ не витиснуть окупантів з Кінбурнської коси, небезпека для портів та суден залишатиметься.

«Однак ми оптимісти. Будемо вірити в майстерність наших військових, силу дипломатії, розсудливість наших міжнародних партнерів. Адже продовження та розширення роботи коридору – це питання світової продовольчої безпеки. І його позитивне вирішення – гарантія світової стабільності», – констатував Гайду.

Нагадаємо, за інформацією міністра інфраструктури Олександра Кубракова, Україна офіційно звернулися до міжнародних партнерів з пропозицією продовжити зернову ініціативу мінімум на рік та долучити до неї порт «Миколаїв».

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy