Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Законопроєкт про реформу містобудування планують ухвалити вже цього року

  • 9655
Законопроєкт про реформу містобудування планують ухвалити вже цього року

У Верховній Раді готують до другого читання законопроєкт №5655 про реформу в містобудуванні. Очікується, що 17 листопада профільний комітет рекомендує документ до другого читання.

Про це стало відомо 26 жовтня під час пресконференції «Екватор реформи містобудування: актуальна ситуація та перспективи. Розгляд законопроєкту 5655».

За словами народної депутатки і голови Координаційної ради з вирішення проблемних питань у сфері містобудування Олени Шуляк, реформа складається з трьох частин: тотальна цифровізація, контроль і нагляд, а також відповідальність.

«Для того, щоб місцеве самоврядування могло впливати на нечесних забудовників, ми впроваджуємо для них можливість заходити на такі майданчики і навіть зносити незаконні забудови без суду», – наголосила народна депутатка.

Вона також додала, що завдяки новим нормам знищується колишня монополія Державної архітектурно-будівельної інспекції. Натомість на ринку будуть працювати через Єдину державну електронну систему в будівництві.

Разом із тим в Україні запустили роботу Державної інспекції архітектури та містобудування України.

«У вересні ми ліквідували ДАБІ, тепер працює ДІАМ. За місяць роботи нового органу він отримав більше 8 тисяч звернень від фізичних та юридичних осіб. При цьому 95% звернень розглядаються дуже оперативно. Сподіваємося, ці темпи будуть збережені і надалі», – заявила Наталія Козловська, наголосивши, що ДІАМ — це не заміна ДАБІ, а повноцінний новий орган з відмінною структурою, повноваженнями, а головне – принципами роботи.

За переконанням заступниці голови Комітету ВРУ з питань антикорупційної політики Олени Мошенець, реформа містобудування зможе знищити корупцію в будівництві.

«Для нас важлива сфера запобігання корупційним ризикам. Тому ми звернули особливу увагу на висновок НАЗК щодо законопроєкту 5655. В цілому документ враховує вимоги антикорупційної стратегії. Водночас неточності, які можуть потенційно нести корупційну складову, будуть виправлені до другого читання. До роботи будуть підключені представники НАЗК та нашого антикорупційного комітету», – заявила народний депутат.

Нагадаємо, в основі реформи містобудування лежить законопроєкт №5655 про механізми зміни роботи на будівельному ринку, щоб зробити його максимально ефективним і без корупції.

Зокрема державна реєстрація права на виконання підготовчих і будівельних робіт буде відбуватися виключно через електронну систему. У ній будь-який замовник зможе подати на реєстрацію таке право лише при умові, що необхідні для реєстрації документи вже занесені до е-системи або відповідних реєстрів (мова щодо інформації про право на землю, містобудівні умови та обмеження, позитивний висновок експертизи тощо).

До другого читання законопроєкту було подано 2779 правок. Парламент планує розглядати його у листопаді-грудні 2021 р.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy