Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Законопроєкт про місцевий референдум виносять на громадське обговорення

  • 23427
  • 4
Законопроєкт про місцевий референдум виносять на громадське обговорення

Зробити пропозиції та зауваження до проєкту закону про місцевий референдум зможе кожен українець, документ винесли на громадське обговорення.

Про це повідомив перший заступник Голови Верховної Ради України, народний депутат «Слуги Народу» Руслан Стефанчук.

«З огляду на останні події можна стверджувати, що напрацьований законопроєкт є вкрай актуальним. Місцевий референдум – це, по суті, правовий механізм розв’язання спірних питань, конфліктних ситуацій на рівні територіальних громад. Якщо такого механізму немає, то люди вимушені вдаватися до інших форм вираження власної позиції, зокрема – до протестних рухів, мітингів, демонстрацій тощо», – сказав він.

Завдяки місцевим референдумам громади можуть вирішувати конфліктні питання в інший, конструктивний, спосіб. Рішення місцевого референдуму, підтримане більшістю виборців (50%+1 голос), які візьмуть участь у голосуванні, буде обов’язковим для органів місцевого самоврядування, зазначив перший віце-спікер парламенту.

«Також ми вважаємо, що треба надати можливість достроково припиняти повноваження як голови, так і ради, якщо громада вважатиме, що помилилася на виборах чи рада ухвалила не ті рішення, які були заявлені у передвиборчих слоганах», – сказав народний депутат «Слуги Народу».

Над підготовкою законопроєкту працювала Робоча група з розробки проєктів законів з питань народовладдя під головуванням Руслана Стефанчука. До обговорень були залучені народні депутати України, представники провідних громадських організацій у сфері народовладдя, асоціацій органів місцевого самоврядування, Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства юстиції України, члени Центральної виборчої комісії України та відомі науковці.

Наразі близько тридцяти рад різних рівнів висловилися в підтримку цього законопроєкту.

«З метою презентації основних положень законопроєкту до його реєстрації, ми плануємо провести локальні обговорення у всіх напрямках України: Північ, Південь, Захід і Схід. Аналізуючи текст законопроєкту з представниками сільських, селищних, міських рад, територіальних громад, небайдужих громадян – ми зможемо удосконалити напрацьоване та надати народу дієвий механізм безпосереднього впливу на місцеву владу. Долучайтесь до обговорення. Думка кожного – цінна», – підсумував Руслан Стефанчук.

Пропозиції та зауваження до законопроєкту надсилайте на електронну адресу: [email protected] до 11 квітня 2021 року включно.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
4 Коментарі
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Анатолий
Анатолий
3 роки тому

Закон очень нужен

Микола
Микола
3 роки тому
Відповісти  Анатолий

Такой закон очень нужєн !))

Микола
Микола
3 роки тому

Підтримую , такий хороший закон !)

Василь
Василь
3 роки тому

Цікава тема.

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy