Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Закон щодо повноцінного відновлення України передбачатиме аудит всіх проєктів відбудови. Як його проводитимуть

  • 513
Закон щодо повноцінного відновлення України передбачатиме аудит всіх проєктів відбудови. Як його проводитимуть

Для виконання умов плану Ukraine Facility, згідно з яким Україна отримає від ЄС допомогу в розмірі 50 млрд євро, потрібно створити нову законодавчу рамку ефективного відновлення. Відповідний законопроєкт «Про основні засади відновлення» у парламенті планують презентувати вже у квітні, але над його положеннями все ще працюють.

Про це повідомила Голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, законодавча рамка відновлення, яка необхідна не лише для отримання допомоги в рамках плану Ukraine Facility, але і дотримання тих зобов’язань, які Україна взяла на себе перед усіма міжнародними партнерами, повинна регулювати абсолютно всі аспекти і питання, пов‘язані з відбудовою.

Йдеться, зокрема, про відновлення за принципами зеленої, інклюзивної та цифрової економіки, відбудову за принципом «будуй краще ніж було», обов‘язковість використання для моніторингу відновлення, оцінювання проєктів відбудови і їх аудиту цифрової екосистеми DREAM та встановлення форм відновлення – пооб’єктної, комплексного відновлення населених пунктів та компенсації за пошкоджене та знищене житло.

«Також ми плануємо прописати на рівні законодавства створення Ради прозорості і підзвітності при Агентстві відновлення. Це необхідно для забезпечення максимальної прозорості, підзвітності і зрозумілості всіх процесів відбудови. Крім цього, введемо обов‘язок фіксувати всі проєкти відновлення незалежно від того, хто їх подає – місцева влада, регіональна влада, чи проєкти, які генеруються безпосередньо на державному рівні. Більше того, ми чітко пропишемо, які зобов’язання будуть у всіх гілок місцевої і виконавчої влади. І головне – забезпечимо інструменти, які дадуть можливість подавати і вибирати проєкти з відновлення саме громадам, оскільки тільки вони мають найкраще розуміння, що їм потрібно розвивати, а що – ні», – пояснила Олена Шуляк.

Парламентарка додала, що деякі пункти відновлення вже були не лише законодавчо окреслені, а і почали успішно реалізовуватись. Йдеться, зокрема, про:

✅ Закон 2923-IX про компенсацію за пошкоджене та знищене майно;

✅ Створення законодавчої основи для Реєстру пошкодженого і знищеного майна, дані з якого будуть використовуватись для встановлення розмірів російських репарацій;

✅ Закон 2254-IX, яким передбачено створення програм комплексного відновлення територій;

✅ Закон 850-IX щодо нових вимог до будівельних матеріалів;

✅ Закон 2392-IX щодо запровадження комплексної термомодернізації будівель;

✅ Закон 2486-IX щодо забезпечення вимог цивільного захисту під час планування та забудови територій.

Нагадаємо, програма Ukraine Facility Європейського Союзу передбачає надання Україні 50 млрд євро впродовж 2024-2027 років. З цієї суми 39 млрд євро будуть спрямовані до державного бюджету для посилення макрофінансової стабільності.

У рамках програми також передбачений спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах, обсяг якого становитиме 8 млрд євро. Фінансування в рамках цього інструменту зможуть отримати інвестори через ЄБРР, ЄІБ та інші міжнародні інституції.

Очікується, що реалізація проєктів у межах цього інструменту дасть змогу залучити додаткові 30 млрд євро інвестицій. Крім цього, бюджет Ukraine Facility передбачає окремий напрямок технічної підтримки, зокрема кошти на покриття відсотків за кредитами в рамках Ukraine Facility, що становитиме 3 млрд євро. Перший транш допомоги в рамках Ukraine Facility Україна планує отримати вже у березні поточного року.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy