Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Закон про місцеві референдуми може запрацювати вже наприкінці цього року – Федір Веніславський

  • 8011
Закон про місцеві референдуми може запрацювати вже наприкінці цього року – Федір Веніславський

Якщо протягом поточної сьомої парламентської сесії Верховна Рада виконає програму максимум та ухвалить законопроєкт про місцевий референдум №5512 у першому, другому читаннях та в цілому, документ набере чинності вже наприкінці 2022 року. А наступного року українці отримають повноцінний інструмент для проведення місцевих референдумів.

Про це заявив співавтор документа, член Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

«Я прогнозую, що на цій сесії, яка завершиться влітку 2022 року, ми щонайменше ухвалимо законопроєкт у першому читанні. А програма максимум – щоб ми його ухвалили і в другому читанні, і в цілому, щоб він набрав чинності і почав працювати вже наприкінці цього року. І щоб уже в 2023 році ми отримали повноцінний інструмент проведення місцевих референдумів», – наголосив народний депутат.

Федір Веніславський також повідомив, що Венеційська комісія загалом позитивно оцінила законопроєкт про місцевий референдум. А наявні в її висновку зауваження парламентарі врахують між першим і другим читанням.

Співавтор законопроєкта пояснив, що документ пройшов тривалий процес обговорень за участі науковців, експертів, громадянського суспільства. Він містить чіткі запобіжники для недопущення використання інструменту місцевого референдуму для сепаратистських рухів.

Зокрема чітко визначає перелік питань, які не можуть виноситися на місцевий референдум. А також дозволяє проведення референдуму тільки на рівні територіальної громади. Провести таке голосування на рівні області чи району буде неможливо.

«На рівні Конституції закріплено право громадян на місцевий референдум, але відповідного закону немає з 2012 року. Повернути громадянам реальне народовладдя – одне з ключових передвиборчих завдань політичної сили «Слуга Народу» та Президента Володимира Зеленського. Українці зможуть вирішувати питання загальнонаціонального та місцевого значення на референдумах», – підсумував Федір Веніславський.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy