Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Закон про інвестнянь: переробка будівельного сміття – в пріоритетних сферах інвестиційних проєктів за підтримки держави – Олена Шуляк

  • 472
Закон про інвестнянь: переробка будівельного сміття – в пріоритетних сферах інвестиційних проєктів за підтримки держави – Олена Шуляк

Парламент ухвалив урядовий законопроєкт № 8138, відомий як закон про інвестнянь. Він розширить можливості для реалізації інвестиційних проєктів в Україні. Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

«Україні необхідні інвестиції – і зараз, і після нашої перемоги. Щоб залучити якомога більше інвесторів, ми вдосконалюємо законодавство й створюємо максимально сприятливі умови для тих, хто хоче вкладати гроші у нашу країну», – сказала Шуляк.

Законопроєкт передбачає нову форму державної підтримки інвесторів – часткову компенсацію вартості будівництва об’єктів суміжної інфраструктури, а також розширює сфери, у яких може реалізуватися інвестиційний проєкт зі значними інвестиціями. Зокрема йдеться про переробну промисловість, транспорт, сільське господарство, логістику, освіту, наукову та науково-технічну діяльність, охорону здоров’я, мистецтво, культуру, спорт, туризм, курортно-рекреаційну сферу, ІТ та поводження з відходами.

«В Україні вже утворилося більше 100 млн тонн сміття внаслідок повномасштабного вторгнення, з них понад третина – це будівельне сміття. Важливо не просто розробити порядок його використання та утилізації, але й дієві інструменти стимулювання бізнесу заходити в цю складну тему», – навела приклад Шуляк.

Вона додала, що Україна вивчає міжнародний досвід у цьому питанні, адже сміття можна переробити на будівельні матеріали.

«У більшості держав вже зараз частка переробки будівельних відходів становить в середньому близько 50% від загального обсягу виробництва будматеріалів. Наприклад, у Нідерландах у повторне використання йде близько 90% будівельних відходів, в Данії – 81%, у Великобританії – 45%, у Фінляндії – 43%», – зазначила голова профільного комітету.

За її словами, у світі демонтаж і переробка будівельного сміття є вигідним бізнесом, а для України це ще й нагальне питання екологічної безпеки та додаткових можливостей для комплексної програми відновлення зруйнованої інфраструктури внаслідок повномасштабного вторгнення.

Крім того, законопроєкт фіксує, що до 1 січня 2040 року інвесторів звільнять від податку на додану вартість під час ввезення та розмитнення нового обладнання та комплектуючих до нього. Також зменшується розмір значних інвестицій, вкладених в об’єкти інвестування, та кількість створених нових робочих місць.

«Нові вимоги до інвестпроєкту зі значними інвестиціями – вкласти до 12 млн євро замість 20 млн, як передбачали раніше, та створення мінімум 50 нових робочих місць. Це дозволить залучити до інвестицій в Україну ширше коло представників бізнесу – не тільки великих, але й середніх підприємств. А це сприятиме розвитку регіонів, де будуть реалізовуватися інвестпроєкти», – підсумувала Шуляк.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy