Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Захист від неврожаю та крадіжок: як держава пропонує допомагати аграріям страхувати продукцію (ІНФОГРАФІКА)

  • 5429
Захист від неврожаю та крадіжок: як держава пропонує допомагати аграріям страхувати продукцію (ІНФОГРАФІКА)

Парламент підтримав у першому читанні законопроєкт №5104 про запровадження страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. За таке рішення проголосували 286 депутатів.

Документ передбачає запровадження нового виду договору – страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. Йдеться про часткове бюджетне відшкодування до 60% суми страхових виплат. Також встановлюються базові вимоги до договорів такого страхування.

Серед обставин, за яких планують виплачувати страховку: вимерзання, буря, зливи, посуха, розвиток хвороб та шкідників, крадіжки.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький розповів, що наразі в Україні страхування сільгосппродукції, врожаїв чи посівів не розвинене. Тому у 2020 році низка аграріїв на півдні країни після засухи мали труднощі з компенсацією втрат.

Також він нагадав, що у 2000-х існувала низка програм держпідтримки щодо страхування, але при форсмажорах виплати не здійснювались – і довіра до страховиків зникла.

«Цей законопроєкт чітко визначає критерії і вимоги до страхових компаній, які необхідно дотримуватися, щоб мати державну підтримку. Законопроєкт підтримає аграріїв у боротьбі з форсмажорами та дозволить продовжити розвиток аграрного сектору», – наголосив він.

Детальніше про ініціативу народних обранців – у нашій інфографіці.

Держпідтримка страхування забезпечить фінансову стабільність виробників при зміні погодних умов та сприятиме збільшенню площ застрахованих сільгоспугідь.

Остаточне ухвалення законопроєкту скасує страхування сільгосппродукції через Аграрний страховий пул – його створили у 2012-му, але наразі він не працює.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy