Чеська Республіка підтримуватиме будівництво реабілітаційного центру
- 109
Голова обласної ради від «Слуги Народу» Роман Сарай з робочим візитом перебував у Чехії. Основне питання, яке порушували, – підтримка будівництва на Закарпатті реабілітаційного центру.
Зокрема, про це говорили під час зустрічі з гетьманом Пардубіцького краю Мартіном Нетоліцьким. Їхній регіон вже виділив на проєкт «4.5.0 Recovery Center» 5 мільйонів крон.
Роман Сарай детально описав чеським партнерам, що і в які терміни планують зробити. В грудні 2023 року з обласного бюджету на будівництво Центру виділено 60 мільйонів гривень, тож є всі передумови для початку будівництва комплексу.
«Зведення реабілітаційного центру для військових – наш пріоритет, обов’язок і відповідальність перед захисниками та захисницями», – підкреслив голова облради.
На запрошення Мартіна Нетоліцького Роман Сарай також відвідав новозбудовану лікарню в місті Пардубіце. Відкриття цього ультрасучасного закладу вже незабаром, зараз там тривають останні налаштування.
Історія перевтілення бере початок у 2017 році, коли було об’єднано кілька лікарень в одну юридичну особу. Будівництво закладу розпочалось у 2021 році й тривало 2 роки. Вартість проєкту – 100 мільйонів євро. Тепер в лікарні, площею у 24 тисячі квадратних метрів, є все необхідне – від майданчика для гелікоптерів до надсучасного діагностичного та лікувального обладнання.
Відтак відбулася зустріч і з Петером Гандаловичем, директором Департаменту допомоги МЗС Чеської Республіки. За словами голови обласної ради, Міністерство закордонних справ Чехії долучається до будівництва реабілітаційного центру 4.5.0 в Ужгороді.
«Ми щиро вдячні за таку підтримку з боку Чеської Республіки. Між нашими країнами немає спільних кордонів, але нас об’єднують спільна історія, цінності та міцні дружні відносини», – додав Роман Сарай.



