Заявки на релокацію підприємств обробляються цілодобово - Данило Гетманцев
- 692

Державною програмою з евакуації скористалися понад 200 підприємств, які зараз поновлюють свою роботу у безпечних регіонах. Про це заявив народний депутат від фракції “Слуга Народу”, голова Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
“Існує держпрограма з евакуації підприємств із зони бойових дій: потрібно заповнити спеціальну форму, описати характеристики підприємства, його розташування. Ми її одразу приймемо, працюємо 24/7, майже одразу вийдуть на зв’язок наші люди, менеджери, уточнять запити та зв’яжуть бізнес із військовими адміністраціями на заході країни. Ті своєю чергою нададуть бізнесу майданчики для розміщення, які у них є”, – пояснив нардеп.
За його словами, треба враховувати профіль виробництва: підприємствам легкої промисловості краще розміщуватися на тих потужностях, де вже є легка промисловість.
“Це зручно та швидко, вони включаються буквально одразу. Хоча, звичайно, якщо йдеться про дуже великі заводи, то потрібне індивідуальне рішення”, – констатує Гетманцев.
Ще один варіант – евакуація підприємств на виробничі майданчики, які тривалий час не працюють.
“Запорізький механічний завод перевезли на Закарпаття у майновий комплекс держпідприємства, яке вже давно не працює. Договір оренди вони уклали миттєво – ми прийняли спецзакон, щоб це проходило за три дні, без тяганини”, – сказав голова профільного комітету.
За його словами, програмою релокації скористалися 220 підприємств, загалом є 1,5 тис. заявок. Мінекономіки сприяє переїзду кваліфікованого персоналу разом з підприємством. Допомагають у цьому Укрзалізниця та Укрпошта.