Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Заява Олени Шуляк щодо рекомендації Єврокомісії надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

  • 176
Заява Олени Шуляк щодо рекомендації Єврокомісії надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС

Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Історичне рішення – не лише для України. 

Європа показала всьому світові, що у фундаменті загальноєвропейського дому – саме цінності свободи і демократії, а не якісь тимчасові та плинні інтереси. Європа змогла обʼєднатися навколо цих цінностей і визнати, що Україна, яка захищає свободу і демократію надто дорогою ціною, може й повинна бути повноправною частиною ЄС. 

Звісно, це не кінцева точка нашого  шляху – за тиждень самміт Європейської Ради, який має ухвалити остаточне рішення – і сьогодні наш Президент, наші дипломати, політики, депутати, працюють зі всіма країнами ЄС, щоб переконатися у позитивному рішенні. Не є кінцевою точкою і сам статус кандидата: маємо намір швидко ухвалити глибинні реформи, які необхідні для набуття повноправного членства. Вільна ринкова економіка, верховенство права, захист власності та інвестицій – це не просто «домашні завдання» від вибагливих європейців. Це те, що допоможе нам зробити ривок до багатої, процвітаючої країни з високим рівнем добробуту громадян. 

Попереду – багато кропіткої роботи із синхронізації законодавства, зміцнення державних інститутів, подолання радянської і російської спадщини у суспільних відносинах, модернізації інфраструктури країни. І все це – в умовах протистояння агресору, який нікуди не щезне, а навпаки – буде шаленіти від кожного нашого успіху. 

Але важлива віха на шляху до Європи пройдена: ми отримали потужний сигнал, чудовий мотиватор – долати ворога, долати негативні наслідки минулого, долати свої стереотипи і звички, які сьогодні заважають нам. Шлях до Європи не буде надто швидким. Але ми мусимо його пройти – заради майбутнього України, майбутнього наших дітей і онуків. Така доля випала нашому поколінню, і це – прекрасно.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy