Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Заява народних депутатів щодо спроби ліквідації міжнародної організації «Меморіал» в Росії

  • 506
Заява народних депутатів щодо спроби ліквідації міжнародної організації «Меморіал» в Росії

Ми, народні депутати України, представники більшості фракцій ВРУ, вважаємо неприпустимими спроби ліквідації міжнародної організації «Меморіал» в Росії на основі безпідставних політичних звинувачень Генеральної прокуратури РФ в сприянні екстремізму та тероризму. Оскільки за цим приховані прагнення чинної російської влади повернутися до тоталітаризму та масових репресій.

Такі дії ми вважаємо складовими гібридної війни, яка нещодавно активізувалася у вигляді «міграційної кризи», «інформаційних атак з протидії вакцинації», «бряцанням зброєю на кордоні з Україною».

Ми закликаємо світову спільноту сприймати намагання ліквідувати Меморіал як загрозливий сигнал для всього демократичного світу і зокрема для України, країн Балтії та колишнього соціалістичного табору.

Нагадаємо, радянську державну репресивну машину підірвав саме правозахисний рух, в якому одним з важливих стовпів було товариство «Меморіал». Ця правозахисна організація першою почала процес декомунізації через відкриття архівів КДБ та масову реабілітацію жертв сталінських репресій 30-50 років XX століття.

Правда про  злочини сталінізму та комунізму поставила крапку на майбутньому радянської імперії та легітимності КПРС, розпочала епоху демократизації та незалежності держав.

Послідовність, з якою товариство «Меморіал» продовжує свою місію відновлення історичної правди і справедливості та відстоювання прав ув’язнених за політичними мотивами в РФ, було серйозним запобіжником повернення сталінської версії історії та політики, яку проштовхує нинішній хазяїн Кремля.

Тому ми застерігаємо: із забороною товариства «Меморіал» в Росії сталінізм набуде легітимного статусу не тільки як зручна модель управління російським суспільством, але й як ідеологічне підґрунтя для агресивної імперської політики В. Путіна щодо України. Що означає і подальші спроби зруйнувати нашу незалежність, і демократичну альтернативу на пострадянському просторі, уособленням якої є сьогодні Україна.

Ми звертаємося до міжнародних організацій з вимогою застосувати до російської влади механізми примусу щодо дотримання міжнародних зобов’язань РФ в частині гарантування виконання прийнятої  Генеральною Асамблеєю ООН  Декларації про право та зобов’язання окремих осіб, груп та органів суспільства підтримувати та захищати загальновизнані права людини і основні свободи.

Ми вважаємо принципово важливим відстояти авторитетну міжнародну правозахисну організацію «Меморіал», оскільки сьогодні, як і десятиліття тому, їхні правдиві і незручні для тиранів свідчення та дослідження протистоять відновленню сталінізму та диктатури.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy