Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

За недостовірні дані у декларації – позбавлення волі

  • 4758
За недостовірні дані у декларації – позбавлення волі

В Україні посилили відповідальність за недостовірне декларування чиновників. Відповідний законопроєкт №4651 ухвалили в цілому.

«Мета покарання – не кара, а запобігання вчиненню суспільно небезпечних діянь. Комітет підтримує Президента і вважає ці діяння такими, що чинять істотну шкоду, тому є небезпечними», – сказав народний депутат від «Слуги Народу» Олександр Бакумов.

Серед новацій – вказані кримінальні правопорушення відносяться не до корупційних, а до правопорушень, пов’язаних з корупцією. Таким чином депутати роз’єднали злочини, які за своїми змістами є саме корупційними та такимм, які пов’язані з корупцією.

Окрім того, збільшуються штрафи та пропонуються альтернативні види покарання: за неподання декларації – покарання у вигляді обмеження волі.

Також:
● Якщо відомості у декларації відрізняються від достовірних на суму від 1 млн 135 тис. грн до 4 млн 540 тис. грн – штраф від 51 тис. грн. до 68 тис. грн. Окрім того, встановлюється альтернативний вид покарання – обмеження волі на термін до двох років.
● Якщо відомості у декларації відрізняються від достовірних на суму понад 4 млн 540 тис. грн – штраф від 68 тис. грн до 85 тис. грн. Альтернативний вид покарання – позбавлення волі на термін до 2 років.

Зазначимо, що подолання корупції – пріоритет Президента Володимира Зеленського. Повернення повноцінної кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях допоможе не лише зробити боротьбу з корупцією більш ефективною, а й сприятиме відновленню довіри міжнародних партнерів до України.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy