З бронежилетами у полі: Дмитро Соломчук розповів, як триває посівна
- 382
Цьогоріч через військову агресію росії в Україні посіють менше ярого ячменю, який був зазвичай популярним на півдні та сході країни. Також прогнозують проблеми зі зберіганням та експортом сировини, над вирішенням яких влада вже працює.
Про це розповів народний депутат «Слуги Народу», член аграрного комітету Дмитро Соломчук.
«Цьогорічна посівна стала найважливішою в історії України та світу в цілому. Попри війну, нестачу пального та мінування полів, аграрії вдягають бронежилети і виходять на роботу у поле. Не важливо, що за десятки кілометрів гримлять вибухи. Десь там наші хлопці захищають країну від російської агресії, а трактори з ранку до ночі сіють. Сіють, хоча знають, що на кожному метрі може лежати міна», – зазначив він.
Тож, якщо раніше визначальним чинником для фермера була погода, то зараз – лінія фронту. І це об’єктивний чинник, що впливає на культури, які саджають, та й на усю посівну кампанію, звернув увагу народний депутат.
Окрім того, Дмитро Соломчук зауважив, що вже наявна проблема з експортом.
«Проте вже налагоджуються поставки на світові ринки, крок за кроком, через суходіл: Польща, Румунія, Прибалтика – уряд і депутати аграрного комітету Ради працюють над тим, щоб налагодити цей процес в найкоротші терміни. Звісно, що море дозволяє експортувати швидше, дешевше, більшими обсягами, але порти закриті через російську агресію. Через це аграрії у посівній орієнтуються на внутрішній ринок – сіятиметься гречка, квасоля, горох, які можна збути на внутрішньому ринку», – сказав політик.
Ще один наслідок недостатнього експорту – залишки минулого врожаю у зерносховищах. Навесну вони заповнені зазвичай ну максимум на 10%, зараз – майже наполовину, повідомив член аграрного комітету. Через ці залишки виникнуть труднощі у зберіганні. До прикладу, змішувати різні культури в елеваторі не можна і це частково вплине на вибір аграріїв під час посівної. Є сигнали від фермерів про збільшення посівів соняшнику, додав представник «Слуги Народу».