Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юрій Соболевський: окупанти переходять до системного тиску на херсонців

 • 1652
Юрій Соболевський: окупанти переходять до системного тиску на херсонців

Російським агресорам не вдався бліцкриг, на який вони сподівалися, тож зараз обрано іншу тактику – системний тиск на херсонців та місцеву владу. Що зараз відбувається у Херсоні та області розповів голова Херсонської обласної організації “Слуга Народу” Юрій Соболевський: пряма мова.

Ми на ще один день стали ближчими до перемоги, миру та звільнення Херсонської області від окупації. Хочу поділитись з вами тим, що у нас відбувається насправді.

Після захоплення території області оркам потрібно було створити атмосферу свята звільненого і щасливого населення. На Херсонщині вони розраховували на повторення кримського сценарію. Для цього їм потрібна була організаційна та інформаційна підтримка обласної влади, місцевого самоврядування, представників великого бізнесу, лідерів громадської думки.

Ця історія з тріском провалилася. Обласна рада за час війни встигла прийняти три публічні звернення:

 • про підтримку Президента та боротьбу із загарбниками;
 • про закриття неба над Україною;
 • про територіальну цілісність України та невизнання будь-яких референдумів про створення квазіреспубліки на території області.

Глави громад відмовилися працювати під прапорами загарбників та за їхніми законами. А багато найбільших підприємств та фермерів відкрили свої склади для задоволення гуманітарних потреб населення, замість вибудовування господарських ланцюжків із Кримом. Люди по всій області вийшли на мітинги протесту, а до вантажівок з їхньою “гуманітаркою” підходили лише маргінали та небагато пенсіонерів.

Херсонщина з честю та героїзмом витримала перший, найскладніший початковий період війни та окупації. Тепер ворог намагається реалізувати іншу тактику. Бліцкригу не вийшло, і вони перейшли до системної, масштабної “обробки” області зсередини, причому діють системно, масштабно та дуже професійно. Давайте разом подумаємо про те, що зараз роблять орки:

 • заблокували всі можливості постачання гуманітарних вантажів, насамперед медикаментів;
 • заблокували організацію централізованої евакуації населення;
 • не стали знімати прапори з мерії, але в кожній великій громаді приставили до голів та мерів своїх “смотрящих”, з якими місцева влада зобов’язана узгоджувати всі свої ключові рішення. Там, де вони стикаються з принциповою позицією, починаються погрози, обшуки, викрадення, допити, усунення. Декілька глав громад уже були змушені скласти свої повноваження, деякі перебувають у заручниках;
 • ще про прапори. Триколорів згодом на захоплених адмінбудівлях буде дедалі більше. Їм треба, щоб люди звикали до цієї картинки, щоб вид прапора окупанта не різав Херсонцям очі;
 • системна зачистка найактивніших та патріотично налаштованих громадян. Активістів та журналістів викрадають, намагаються залякати, зламати психологічно. Доля багатьох викрадених досі залишається невідомою;
 • системний тиск на керівників медичних установ по всій області. Головних лікарів змушують переходити “під юрисдикцію” окупантів, нав’язують їм організацію постачання до лікарень медикаментів з Росії;
 • журналістів викрадають і намагаються змушувати або замовчати, або припинити висвітлювати протестні настрої в області. Директорів двох обласних театрів затримували, допитували, у їхньому житлі провели обшуки. Це вже про діячів культури, лідерів думок. До списків викрадених людей останніми днями додалися і священнослужителі;
 • в області заглушили українські телеканали та радіо, запустили трансляцію свого контенту;
 • через “говорящі голови” активно запускається критика центральних органів влади та їх представників, критика Президента України.

Це лише мала частина. Про щось зараз писати просто не можна, тому що це може поставити під удар людей. Згодом дуже багато буде оприлюднено та передано на оцінку мешканцям області та правоохоронним органам. Після нашої перемоги та настання миру.

Сьогодні орки хочуть сформувати лояльне до них ставлення та громадську думку. Не ведіться. Це озброєні загарбники, які прийшли до нас вбивати, грабувати, перетворити нас на таких самих рабів системи, частиною якої вони є самі.

Я вірю в Херсонщину та її мешканців, вірю в нашого Президента та в Україну! Вірю у вашу свободу, вашу мужність, вашу стійкість, мудрість і шляхетність. Залишайтеся такими завжди! І пам’ятайте, що з кожним прожитим днем, яким би складним він не був, ми стаємо на один день ближчими до нашої перемоги.

Все буде Україна!

Поділитись:

 • Facebook
 • Twitter
 • Telegram
 • WhatsApp
 • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy