Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Свириденко: Українська економіка адаптувалася до життя у стані напруженого конфлікту

  • 7454
Юлія Свириденко: Українська економіка адаптувалася до життя у стані напруженого конфлікту

Україна вже 8 років живе у стані напруженого конфлікту, а наша економіка адаптувалася до цього та продемонструвала стійкість. Про під час виступу на Конгресі місцевих рад у Харкові заявила перша віцепрем’єр-міністерка– міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Красномовно про це свідчать реальні цифри, факти, як ми завершили 2021 рік. Цей рік характеризувався найвищим за всю історію України рівнем ВВП – 200 млрд доларів. Цей показник вищий, ніж у 2007 та 2008 роках, коли у нас ще не був окупований Крим та Донбас. На цьому фоні реальний ВВП збільшився на 3,2%», – зазначила Юлія Свириденко.

Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки розповіла, що зростання ВВП – це збільшення рівня доходів для кожного українця.

«Уряд підвищив мінімальну зарплату до 6,5 тис. грн, а середня зарплата за рік зросла на 21% і становить 14 тис. грн. Важливо, що зростання доходів українців перевищило зростання інфляції, яка минулого року була, на жаль, рекордною не лише в Україні, а й в усьому світі. До кінця наступного року ми ситуацію стабілізуємо і вийдемо до цільового показника у 5%», – заявила вона.

Юлія Свириденко наголосила, що завдяки високому рівню надходжень дефіцит зведеного державного бюджету минулого року скоротився до 3,5%.

«Це стало одним із важливих факторів того, що держборг вже нижче 50% ВВП», – сказала перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки.

Крім того, Нацбанк забезпечив рекордні за останні 9 років міжнародні резерви – 31 млрд дол. США.

«Це покриває 4 місяці майбутнього імпорту», – наголосила вона.

На практиці такі резерви дали можливість втримати курс валюти на початку року.

«Ми також маємо стабільну ситуацію по зовнішніх виплатах. У нас наступний великий платіж буде у вересні – на суму 1,3 млрд дол. Залишки на казначейських рахунках держави – понад 30 млрд грн», – заявила Юлія Свириденко.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy