Пошук Пошук Пошук Пошук Меню
Пошук по сайту:
Закрити

Юлія Свириденко: У перший рік Великої термомодернізації плануємо утеплити 5 тис. будинків

  • 5421
Юлія Свириденко: У перший рік Великої термомодернізації плануємо утеплити 5 тис. будинків

Мета нинішньої влади – створити для українців комфортні умови життя, зменшити вартість комунальних платежів та енергетична незалежність. Про це заявила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко під час презентації проєкту запуску програми «Велика термомодернізація» на Конгресі місцевих рад у Харкові.

Вона додала, що в уряді хочуть, аби люди більше не опалювали повітря.

У перший рік дії програми «Велика термомодернізація» планується оновити 5 тис. житлових будинків.

«Наступного опалювального сезону українці будуть сплачувати за опалення своїх уже “модернізованих” квартир на 30-50% менше. Заощаджені кошти вони зможуть витратити на себе, товари і послуги. Таким чином, поряд із термомодернізацією житла ми стимулюємо ще й внутрішній попит, що є двигуном економіки», – наголосила вона.

Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки розповіла, що для термомодернізації житла держава інвестує у програму 140 млрд грн. Ці кошти спрямують на цільові кредити під 3% річних органам місцевого самоврядування та ВЦА.

«На першому етапі відремонтуємо будинки, зведені до 1990 року. На наступних етапах охопимо й новіші, які мають клас енергоефективності менше ніж C», – сказала вона.

Юлія Свириденко уточнила, що основні результати програми відчують в першу чергу мешканці модернізованого житла. Зараз щомісячна платіжка за опалення для квартири площею 50 м кв. становить близько 1600 грн. Після термомодернізації буде до 800 грн.

«Серед заходів, які будуть здійснюватись – встановлення у будинках індивідуальних теплових пунктів та обов’язкових лічильників теплової енергії, утеплення стін будинків, горищ, підвалів. Конкретні роботи визначатимуть по кожному будинку окремо», – зазначила вона.

Юлія Свириденко розповіла, що завдяки термомодернізації держава заощадить енергоресурси та зможе їх більш раціонально розподілити. Зокрема, скоротити на 2,5% імпорт газу.


Крім того, запуск Великої термомодернізації дасть можливість забезпечити роботою 170 тисяч людей. А все обладнання та матеріали будуть закуповуватись у вітчизняних компаній.

Загалом амбітна ціль, яку ставить перед собою нинішня влада під час реалізації Великої термомодернізації, є оновлення 50 тис. будинків по всій державі.

Поділитись:

  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • WhatsApp
  • Viber
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАНЬТЕ ЧАСТИНОЮ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»!

Приєднатися
Політика конфіденційності даних
підписників газети «Слуга Народу»
Прийняти
Privacy Policy